1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Suç Duyurusunda Bulundu!
Suç Duyurusunda Bulundu!

Suç Duyurusunda Bulundu!

Bakanla tartışan görme engelli vatandaşa suçlama

A+A-
Batman Bölge Devlet Hastanesindeki incelemeleri sırasında Sağlık Bakanı Recep Akdağ’la diyaloğa giren görme engelli Nurullah Mehmedoğlu hakkında, sahte kimlik ve imza telefon hattı almaktan suç duyurusunda bulunuldu.
 
Batman’da ikamet eden İdris Ataç, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık bir yıl önce İzmir’den bir avukat tarafından telefonla arandığını, adına bir telefon hattı olduğunu, bu telefonun da 2 bin 170 TL borcu olduğunu ve bunun ödenmemesi halinde yasal yollara başvuracağını söylediğini belirtti.
 
Bunun üzerine Batman Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunduğunu kaydeden Ataç, şöyle dedi: "Savcılığın çalışmaları sonrasında GSM şirketinden alınan kimlik bilgileri bana ait çıktı. Ancak kimliğin üzerinde bulunan fotoğraf ve GSM ile yapılan sözleşmedeki imzanın Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile polemik yaşayan Nurullah Mehmedoğlu’na ait olduğu tespit edildi. Benim adıma hazırlanan sahte kimlik ve imza ile telefon hatları çıkarıp satmış. Bu kişiden şikayetçi oldum.
 
Çıktığı bütün televizyonlarda ve gazetelerde mağdur olduğunu söylüyor. Siyasi partiler ona kol kanat açıyorlar. Kesinlikle gözünün yaşına bakmam, hakkımı sonuna kadar arayacağım." Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 15 Mayıs’ta, Batman’daki incelemeleri sırasında Batman Bölge Devlet Hastanesinde çalışan görme engelli Nurullah Mehmedoğlu ile arasında iş ile ilgili bir diyalog yaşanmıştı.