1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Suikastçi Zekeriya Kuzu 500 hainin ismini verdi
Suikastçi Zekeriya Kuzu 500 hainin ismini verdi

Suikastçi Zekeriya Kuzu 500 hainin ismini verdi

Suikastçi Zekeriya Kuzu 500 hainin ismini verdi

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele baskın düzenleyen darbeci timin başındaki Astsubay Zekeriya Kuzu, TSK ve iş dünyasından 500 FETÖ'cü isim verdi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele 37 darbeci vatan haini 4 helikopterle saldırmıştı. Saldırıyı yöneten Çiğli 2'inci Ana Jet Üssü İmamı Astsubay Zekeriya Kuzu, menfezin içinde yakalanmıştı.

 

Kuzu'nun sorgusunun 17 saat sürdüğü ve 37 sayfalık ifade verdiği ortaya çıktı. Hainin Ankara'dan gelen özel ekibe verdiği ifadesinde, TSK içinde halen tespit edilemeyen ve örgütten aldığı talimat gereği 'uyuyan hücre' olarak bekleyen subay ve astsubayları ve faaliyetlerini tek tek anlattığı öğrenildi.

 

OPERASYON BAŞLATILACAK

 

Kuzu'nun terör örgütü FETÖ yapılanmasına maddi destek sağlayan iş adamlarının isimlerini verdiği de öğrenildi. Gerek TSK içerisinde gerekse iş dünyasından 500 isim veren Kuzu'nun ifadesinin ardından TSK ve iş dünyası içindeki gizli FETÖ üyelerine yönelik operasyon için Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı ve İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının operasyon başlatacağı öğrenildi. Kuzu'nun verdiği listede, bu güne kadar deşifre olmamış 57 imamın ismi de bulunuyor.