1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Süper Lig ekibinden flaş karar!
Süper Lig ekibinden flaş karar!

Süper Lig ekibinden flaş karar!

Süper Lig ekibinden flaş karar!

A+A-

Gaziantep Başkanı İbrahim Kızıl, "Sezon sonuna kadar kendi sahamızda oynayacağımız tüm maçlardan elde edilecek bilet gelirlerini şehit ailelerine bağışlayacağız" dedi. 

Gaziantepspor Kulübü sezon sonuna kadar kendi evinde oynayacağı tüm maçlardan elde edeceği geliri 15 Temmuz gecesi şehit olan ve Vodafone Arena Stadyumu çevresinde meydana gelen patlamada şehitlerin yakınlarına bağışlayacak.

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl’ın yaptığı yazılı açıklamada, "Ülkemizde gezi olaylarından başlayıp son olarak 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi ile devam eden, ülkemizin dört bir yanını içeriden ve dışarıdan çevirmek isteyen hain alçak vatan hainleri ve onların maşaları iyi bilsinler ki; hiçbir terör örgütü, hiçbir hain yapılanma hiçbir üst akıl, hiçbir siyonist düşünce vatanımızın, devletimizin ve milletimizin gücünü ve sabrını sınamaya kalkmasın. Bu şer odakları, sırtını nereye dayarsa dayasın, bu vatan bu devlet bu millet ilelebet yaşayacaktır. Bunun garantisi, milletimizin inancıdır. Bu millet, etnik kökeni, dini, dili her ne olursa olsun vatanı ve devleti için mücadele edecektir ve bu kutlu inanç karşısında hiçbir hain tutunamayacaktır. Ülkemizi bölmek isteyen ve ellerinde tutmuş oldukları paçavralar ile milletimize ihanet eden hainlerin kazanmak için oynadığı her türlü oyuna karşı birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi güçlendirmeliyiz. Kendi zihniyetinden olmayan insanlarımıza, vatanını ve milletini seven iş adamlarımıza komplo ve kumpaslar kurarak itibarsızlaştırmaya çalışan ve maddi-manevi zarar veren bu hainlerin maskesi düşmüştür ve gerçek yüzleri ortaya çıkmıştır. Dışarıdaki bu hainlere karşı milletçe uyanık olmalıyız, dik durmalıyız. Tarihe yön veren bu milletin nesli olarak bundan sonra da dünya için bir şeyler yapma gücüne sahip olduğumuzu ve dünyanın en sorunlu bölgelerine gerçek huzur ve ebedi barışın teminatı olacak tek gücün Türkiye olduğunu unutmamalıyız" dedi.

"ŞEHİTLERİMİZİN BİZLERE BIRAKTIĞI EMANETLERİ OLAN AİLELERİNE SAHİP ÇIKMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR"

Ayrıca Başkan Kızıl’ın yaptığı yazılı açıklamada, "Son olarak İstanbul Beşiktaş Vodafone Arena Stadyumu çevresinde meydana gelen hain terör saldırısında 44 aslanımızı şehit verdik. Bu saldırıyı gerçekleştiren hainleri ve onların maşalarını lanetliyorum. Bu alçaklar hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklar. Gaziantepspor Kulübü olarak şehitlerimizin bizlere bıraktığı emanetleri olan ailelerine sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Sezon sonuna kadar kendi sahamızda oynayacağımız tüm maçlardan elde edilecek bilet gelirlerini şehit ailelerine bağışlayacağız. Tüm taraftarlarımızdan bu duygu ve düşünceler ile maçlarımıza gelerek maddi-manevi destek vermelerini önemle rica ediyorum. Alçakça yapılan hain saldırıda şehit düşen kardeşlerimize Allah’tan rahmet, geride bıraktıkları yakınlarına ve milletimize başsağlığı dilerim" diye konuştu.