1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Süper Lig’de flaş istifa!
Süper Lig’de flaş istifa!

Süper Lig’de flaş istifa!

İstifaların ardı arkası kesilmiyor!

A+A-

 Mersin İdmanyurdu’nda şok. Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, başkanlığı bıraktığını açıkladı. Bir süredir maddi sorunlarla boğuşan kırmızı-lacivertlilerde sıcak saatler yaşanıyor. 8 yıldan bu yana ‘kulüp başkanı’ olarak görev yapan Kahramanlı, “Yeni bir kan değişiminin, yeni bir heyecan oluşumunun Mersin İdmanyurdu’na olumlu katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi ve ardından da istifasını kamuoyuyla paylaştı.

İSTİFAYI DAHA ÖNCE DE DÜŞÜNDÜM

Kulübün içinde bulunduğu maddi sorun ve sıkıntıları dile getirmelerine rağmen, bugüne kadar hiçbir karşılık alamadıkları gibi yalnız bırakıldıklarının altını çizen Kahramanlı, ‘kan değişimi’nin kulübe katkı sağlayacağına inandığı için istifa kararı aldığını açıkladı. Kahramanlı, “İstifa etmeyi çok öncesinden düşünüyordum, ancak takımın içinde bulunduğu dorum nedeniyle zamanlamanın yanlış olacağı düşüncesiyle bundan vazgeçmiştim” dedi.

DİRENMENİN ANLAMI YOKTU

Kahramanlı, açıklamasını da şöyle sürdürdü; “Ancak bugün gelinen noktada artık direnip de mücadele etmenin pek de bir anlamı kalmadı. 8 yıldan bu yana Mersin İdmanyurdu’nda ‘kulüp başkanı’ olarak görev yapıyorum. Bu kulüp benim ailem, çocuğum gibi olmuştu. Keşke böyle olmasaydı ama artık başka çarem de kalmamıştı. Mersin İdmanyurdu büyük bir camia ve mutlaka birileri bu takıma sahip çıkacak. Buna inanıyorum.”

İSTİFA ETMEK ZOR BİR KARARDI

Kulüp başkanlığından istifa etme kararının, kendisi için çok zor bir karar olduğunu dile getiren Ali Kahramanlı, “Bundan sonra kim gelirse gelsin, her türlü desteği kendisine vereceğimden hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Bana ne görev düşerse bunu en iyi şekilde yerine getirip, 7/24 takımın yanında olacağım. Bugün gelinen noktada kan değişimi kaçınılmazdı ve ben de bunun önünü açtım” ifadesini kullandı.

SAĞLIĞIM ARTIK İZİN VERMİYOR

Mersin İdmanyurdu’nun her zaman zoru başaran bir takım olduğu yorumunu da yapan Kahramanlı, “Mersin İdmanyurdu iyi bir takım ve güçlü bir kadrosu var. Her şeyi başarabilecek güçte. Kalan 3 haftayı en iyi şekilde değerlendirip, rakiplerinden puan ya da puanlar alarak, ligde daha iyi bir konuma geleceğine olan inancım tam. Şunu ifade etmek istiyorum ki, şu anki şartlar ve sağlığım artık kulübün başında olmama müsaade etmiyor. Gelecek olan ekibe başarılar diliyorum” dedi.