1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Süreci sabote etmeye yönelik durumlar olabilir!
Süreci sabote etmeye yönelik durumlar olabilir!

Süreci sabote etmeye yönelik durumlar olabilir!

Paris’te gerçekleşen 3 PKK üyesinin öldürülmesi konusunda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik tarafından açıklama geldi...

A+A-

Paris’te gerçekleşen 3 PKK üyesinin öldürülmesi konusunda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik tarafından açıklama geldi. Olayın PKK içinde bir iç hesaplaşma gibi göründüğünü, PKK ile içinde bulunulan süreci sabote etmeye yönelik benzer olayların olabileceğini sözlerine ekledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik,'Süreci sabote etmeye yönelik durumlar olabilir dedi.

Hüseyin Çelik, "Yapılış şekline bakılırsa bu daha çok PKK'nın kendi içindeki bir iç hesaplaşması gibi görünüyor. Bu süreci sabote etmeye yönelik bugünlerde bu ve benzeri şeyler olabilir" diye konuştu.

"PKK'NIN KENDİ İÇİNDEKİ BİR İÇ HESAPALAŞMASI GİBİ GÖRÜNÜYOR"

Paris'te yapılan saldırı ile ilgili olarak henüz ellerinde çok net bilgiler olmadığını ifade eden Çelik, "Yapılış şekline bakılırsa bu daha çok PKK'nın kendi içindeki bir iç hesaplaşması gibi görünüyor. Çünkü Fransız güvenlik güçlerinin yapmış olduğu bir baskın değil. Faili meçhul kimseler tarafından yapılmış olan bir baskın, bir saldırıdır. Arkasından ne çıkacak hep birlikte izleyelim ve görelim. Ama PKK terör örgütünün uzun yıllardan beri kendi içinde binlerce infaz yaptığını ve kendi içinde çoğu zaman bu tür hesaplaşmalara giriştiğini hepimiz biliyoruz. Terör örgütlerinin tabiatında olan bir şeydir. Ama elimizde bununla ilgili çok net konuşmamızı sağlayacak bir bilgi yok maalesef" dedi.

"SÜRECİ SABOTE ETMEYE YÖNELİK BUGÜNLERDE BU VE BENZERİ ŞEYLER OLABİLİR"

Bu süreçte bu ve buna benzer olayların artabileceğini vurgulayan Çelik, şunları söyledi: "Türkiye'de ne zaman ya bu işi bırakın kardeşim, bu silahlar sussun ve silahlar bırakılsın aşaması gündeme gelirse, bu yönde bir irade ve bir kararlılık ortaya çıkarsa ardından buna benzer olaylar meydana geliyor. Allahtan göstermesin eğer Hakkari'deki saldırı erken haber alınmamış olsa güvenlik güçlerimiz daha atak davranmasa yine 1993'teki 33 şehit meselesine benzer bir durum ile karşılaşabilirdik. Bu açıdan PKK bir tane midir? Bundan emin değilim. PKK içerisinde şu veya bu güce taşeronluk yapan farklı yapılanmaların olduğunu PKK'ya yakın çevrelerde itiraf ve kabul ediyor. Dolaysıyla hangi amaca yöneliktir ve kim tarafından yapılmıştır bundan çok emin değilim . Ancak bu süreci sabote etmeye yönelik bugünlerde bu ve benzeri şeyler olabilir. Buna hepimizin hassasiyetle yaklaşması ve herkesin teyakkuz durumunda olması gerekiyor."