1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Suriye'den düğün fotoğrafları
Suriye'den düğün fotoğrafları

Suriye'den düğün fotoğrafları

Fransız haber ajansı AFP, Suriye’den bu kez alışılmışın dışında kareler geçti.

A+A-

 Savaş yıkıntıları arasında, kabarık beyaz gelinliğiyle genç bir kadın, Suriye ordusu üniforması giymiş genç bir erkek ve ikilinin romantik pozlarını ölümsüzleştiren bir fotoğrafçı.

HAYALET ŞEHİRDE DÜĞÜN FOTOĞRAFLARI

Nada Merhi ve Hassan Yusuf, 5 yıl kadar önce Suriye'deki protestolar ilk başladığında "devrimin başkenti" olarak nitelendirilen, bugün ise moloz yığınlarıyla kaplı Humus'ta evlendiler ve düğün fotoğraflarını da burada çektirmek istediler.

18 yaşındaki Nada ve 27 yaşındaki Hassan, fotoğrafların aralarındaki bağın savaşın zor koşullarına rağmen kopmadığını hatırlatacak çok güçlü bir sembol olduğunu belirtiyor. Böylece ileride evliliklerinin de her türlü zorluğu aşabileceğini savunuyorlar.

Suriye'den düğün fotoğrafları

YIKIK BİNALARIN ARASINDA MUTLULUK POZLARI

AFP'nin aktardığına göre, Suriyeli fotoğrafçı da hayalet şehirde çekilen düğün fotoğraflarının "hayatın ölümden daha güçlü olduğunu" gösterdiğini ifade ediyor. Ancak yüz binlerce kişinin hayatını kaybettiği, milyonlarca kişinin yerinden edildiği bir savaşın yıkıntıları arasında böyle mutluluk pozları verilmesine tepki gösterenlerin sayısı da azımsanamayacak kadar büyük.

Suriye'den düğün fotoğrafları