1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Suriye'ye yardım eli
Suriye'ye yardım eli

Suriye'ye yardım eli

Suriye halkına sıcak bir gün yaşatmak isteyen duyarlı insanlar ihtiyaç sahibi mazlumlara el uzattı.

A+A-

Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu tarafından düzenlenen kampanya ile toplanan  yardımlar ihtiyaç sahiplerine gönderildi. İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Suriye’de yaşanan savaşın bir an önce bitmesini temenni etti. Ayrıca harçlıklarını biriktirerek yardım gönderen öğrencileri de tebrik etti. Yapılan yardımların ise devamı geleceğini dile getirdi.

Platform, yürüttüğü kampanya kapsamında toplanan yardım malzemeleri Paşabağı Mahallesi'ndeki depoda gönüllülerce kolilendikten sonra 2 TIR’a yüklenerek yola çıkarıldı. Platform Başkanı Osman Gerem, 123. ve 124. TIR’ların yola çıktığını belirterek, “Suriye’ de mazlum insanlara karşı acımasızca bir savaşın yaşanıyor. Suriye halkının ağırlaşan kış koşullarında zorlu bir yaşam mücadelesi veriyor. Bugün 123 ve 124'üncü yardım TIR’ımızı gönderiyoruz. Suriye’deki mazlum kardeşlerimize elimizden gelen yardımları yapmaya çalışıyoruz ve yardım etmeye de devam edeceğiz. Allah'tan temennimiz bu savaşın bir an önce bitmesidir” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci de yardımların soğuk kış günlerinde Suriye halkına sıcak bir nefes olacağını söyledi. Mazluma el uzatmanın ve onlara yardım etmenin herkese nasip olmadığını ifade eden İlci, “Eğitim camiası olarak üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Okul harçlığını gönderen öğrencilerimiz var. Bu duyarlılığı gösteren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.