1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Sürmede genç kız kendini denize attı!
Sürmede genç kız kendini denize attı!

Sürmede genç kız kendini denize attı!

Sürmene Kız Meslek Lisesi öğrencisi olan S.Ö. okuldan kaçarak deniz kenarına indi. Lise öğrencisi 15 yaşındaki S.Ö bunalıma girerek kendini denize attı.

A+A-

S.Ö'nün çığlıklarını duyan balıkçı Süleyman Yazıcı denize atladı ve genç kızı sudan çıkardı. Genç kıza ilk müdahaleyi olay yerine çağrılan polisler yaptı. Sürmene devlet hastanesine götürülerek ilk müdahalesi yapılan S.Ö ardından Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. S.Ö.'nün hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

DENİZ KENARINA İNDİLER

Sürmene Kız Meslek Lisesi öğrencisi olan S.Ö. önceki gün arkadaşı ile birlikte okuldan kaçarak, deniz kenarına indi. Bunalımda olduğu öğrenilen genç kız, kısa bir süre iskelede arkadaşıyla dolaştıktan sonra kendini denize bıraktı.  Genç kızın denize atladığın gören arkadaşı çığlık atmaya, yardım istemeye başladı.

HASTANEYE GİDİYORDU

Balıkçılık yaparak geçimini sağlayan Süleyman Yazacı, hasta ziyaretine gitmek üzere tezgahının başından ayrıldığı sırada çığlıkları duydu. Çığlıklar üzerine Süleyman Yazıcı, iskeleye koştu. Bu sırada denizdeki genç kızı fark etti. Hiç düşünmeden denize atladı.

Suda çırpınan genç kızın imdadına yetişen Süleyman Yazıcı, soğuk havaya ve dalgalara rağmen S.Ö.’yü denizden çıkarmayı başardı.

SUNİ TENEFFÜS YAPILDI

Süleyman Yazıcı genç kızı denizden çıkarırken olay yerine polis ve ambulans çağırıldı. Denizden çıkan genç kıza polisler önce suni teneffüs yaptı. Genç kız olay yerine gelen ambulans ile önce Sürmene Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Buradaki ilk müdahalenin ardından Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan S.Ö.’nün hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

“İNSANLIK GÖREVİMİ YAPTIM”

Ölüme atlayan genç kızı kurtarmanın mutluluğunu yaşayan Süleyman Yazacı, “Kim olsa aynı şekilde davranırdı. İnsanlık görevimi yerine getirdim” dedi. Hasta ziyaretine gittiği sırada çığlıkları duyduğunu belirten Yazıcı, “İskeleye koştum. Denizdeki kişiyi gördüm. Suya atladım, su çok soğuktu. Birazda dalga vardı. Yanına vardığımda bayılmıştı. Sudan çıkardım. Polisler suni teneffüs yaptı. Balık tezgahımı bırakıp ziyaretine gidemedim. Ama iyi olduğunu öğrendim” diye konuştu. (Günebakış)