1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Sürmene’de tersane kurulacaktı! Nerede?
Sürmene’de tersane kurulacaktı! Nerede?

Sürmene’de tersane kurulacaktı! Nerede?

MHP Trabzon Milletvekili Adayı Dr. Hüseyin Örs’ten önemli açıklamalar…

A+A-

 MHP Trabzon Milletvekili Adayı Dr. Hüseyin Örs, seçim çalışmaları kapsamında Fatih Sanayi Sitesini gezdi, esnafın sorunlarını dinledi.

Sanayi Sitesi ziyaretinde açıklamalarda bulunan Dr. Hüseyin Örs, “Tarih boyunca ticaret merkezi olarak anılan Trabzon’da bugün esnaf perişan durumdadır.  Ak Parti döneminde Trabzon’da icra sayısı rekor kırmıştır. Trabzon’da icra dosyası sayısı 100 bini geçmiş durumdadır.  Trabzon nüfusu ile kıyaslandığında her yedi kişiden biri icralık olmuş demektir. Kapanan iş yeri sayısına bakıldığında, Trabzon maalesef bölgenin lideri durumundadır” dedi.

Ak Parti’nin her seçim döneminde eski vaatleri, söz verip de gerçekleştirmediği vaatleri yeniden ambalajlayıp milletin önüne getirdiğini ileri süren Dr. Hüseyin Örs “1 Kasım seçimleri için yine vaat yarışına girmişler. Hafızalarımızı bir tazeleyelim. Aynı vaatlerle 3 seçim geçiriyoruz. İktidar vaat değil, icraat yeridir. Bugün baktığımızda şunu görüyoruz: vaat edenler değişiyor, vaatler değişmiyor. Size vaatlerle gelenlere, Sürmene’de tersane kurulacak 5000 kişi çalışacaktı. Ne oldu diye sorunuz. İkinci Devlet Üniversitesi nerede, Lojistik Merkez nereye kuruldu diye sorunuz. Demiryolu, ne oldu diye sorunuz. Havaalanına ikinci pist demiştiniz, yaptınız da biz mi görmedik deyiniz” dedi.

Sanayi sitesi esnafının sorunlarını dinleyen Dr. Hüseyin Örs, burada ilginç bir tespitte bulundu. İşsizlikten şikâyet eden esnafa “Sanayi sitesi denilince artık akla; sadece kıymalı-peynirli yenilen yer geliyor” diyen Örs, 1 Kasım’da Ak Parti’nin Trabzon’da, 7 Haziran’ın çok gerisine düşeceğini iddia etti.