1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Suudi Kral 450 ton bagajla gitti
Suudi Kral 450 ton bagajla gitti

Suudi Kral 450 ton bagajla gitti

Suudi Kral 450 ton bagajla gitti.

A+A-

Endonezya' ya resmi bir ziyaret için giden Suudi Arabistan Kralı Salman'ın bagajlarının toplam ağırlığı tam 450 ton... Kral'ın eşyaları 27 uçakla taşındı. Bu arada Endonezya'da Kral Salman için yoğun bir hazırlığın yapıldığı Kral'ın geçeceği güzergahlardaki çıplak heykellerin üzeri de kapatıldı.

 

Kral Salman'ın bagajı içerisinde değişik ekipmanların yanı sıra limozin arabalar ve elektrikli asansör aletleri de bulunuyor.

 

Hafta başında Malezya'yı ziyaret eden Suudi Kralı'nın Endonezya’ya aktarılan bagajı ise 27 uçakla taşındı. Kral Salmanın bagajı, Endonezya ziyareti sonrası yapacağı bir kaç günlük tatil için Bali’ye aktarılacak.

 

Kral Salman'ın ziyaretinde milyar dolarlık yatırım ve dinsel bağlantıların güçlendirilmesi beklentisindeki Endonezya'da Suudi Kralı'nın kortejinin geçeceği güzergah üzerinde bulunan çıplak heykellerin üzeri kapatılırken Jakarta’daki İstiklal Camisi'ne de yeni özel bir tuvalet inşa edildi.

 

Endonezya gazetelerinin haberlerine göre Suudi Arabistan ekonomik yatırımlarının yanı sıra Endonezya’nın üç büyük kentinde Arapça eğitim veren enstitüler de açacak.