1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Suudi Prens, Türkiye'de kanal kuruyor
Suudi Prens, Türkiye'de kanal kuruyor

Suudi Prens, Türkiye'de kanal kuruyor

23 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin işadamlarından olan Suudi Prens Al-Waleed bin Talal bin Abdulaziz al Saud, Türkiye'de medya sektörüne göz dikti.

A+A-

Sessiz sedasız Türkiye'ye gelen Suudi Prens, Ankara'da gözlerden uzak bir görüşme gerçekleştirdi. Medya Kralı olarak bilinen Suudi Prens, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi.Erdoğan ile görüşmesinde Suudi Prensin televizyon kanalı kurmak istediği belirtildi. Prens Al-Waleed, sahibi olduğu haber kanalı Al-Arab TV'yi Türkiye'de kuracağını açıkladı.

İNSAN KAYNAKLARI DİREKTÖRÜ İLE GELDİ

The Lira'dan Ceren Dilekçi'nin haberine göre, Suudi Prens'e görüşmede Kingdom Holding bünyesindeki Rotana Group ve Alarab CEO'su Fahad Alsukait, Alarab News Channel'ın Genel Müdürü Jamal Khashoggi, Alarab News Channel'ın CFO'su John Ireland, Rotana ve Alarab News Channel'ın İnsan Kaynakları Direktörü Sultana Alruwaily eşlik etti.

TÜRKİYE İÇİN YATIRIMLARINI GÖRÜŞTÜ

Suudi Prens, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la bir dizi yerel, bölgesel konuların yanısıra küresel ekonomik iklim konularını görüştü. Kendi ülkelerinin perspektifinden yatırım, eğitim ve sosyal konular da masaya yatırıldı. Kingdom Holding üzerinden HRH'nin Türkiye'deki yatırımları da görüşülen konular arasında yer aldı.

SAHİBİ OLDUĞU KANALLAR

Ürdün, Lübnan, Suudi Arabistan, Suriye gibi ülkelerde de faaliyet gösteren Suudi Prensin sahibi olduğu kanallar arasında, Rotana Khalijia, Rotana Masriya, LBC Sat, Fox Middle East, FX TV Middle East, Fox Movies, Rotana Cinema, Rotana Classic, Rotana Aflam Rotana Clip, Rotana Mousica, Al-Resala dikkat çekiyor.

PİLOTLARA MİLYONLUK ARAÇ HEDİYE ETMİŞTİ

Prens son olarak geçen ay, Yemen operasyonuna katılan ve bir aydır bu ülkedeki Husi mevzilerini bombalayan Suudi pilotlara, her birinin değeri 3 milyon liradan fazla olan Bentley marka süper lüks otomobil hediye edeceğini açıklamıştı.