1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Takıma destek şart
Takıma destek şart

Takıma destek şart

İşte detaylar...

A+A-

Trabzonspor'un eski asbaşkanlarından ve Divan Başkanlık Kurulu Üyesi Ömer Gürsoy destek çağrısında bulundu.

Özellikle takımın başına Ersun Yanal'ın getirilmesini son derece olumlu bir tavır olarak gördüğünü dile getiren Gürsoy, "Hem yönetime hem de Ersun hocaya kayıtsız şartsız destek olmamız gerekiyor. Desteğin ilk şartı da huzurlu çalışma ortamıyla birlikte, zaman olmalıdır. Unutmayalım bu gidişi durduramazsak şehirde, başta kendilerini kulübün sahibi görenler olmak üzere hiç kimse birbirlerinin yüzüne bakamayacak hale gelir" ifadelerini kullandı.

Herkesin ortak değeri  olan Trabzonspor'un son yıllarda uygulanan yanlış yönetim ve transfer anlayışı yüzünden hem ekonomik hem de sportif anlamda çöktüğünü vurgulayan Gürsoy, "Yeni Başkan teslim aldığı kulübün başına geçtiğinde karşılaştığı gerçekler yanında, UEFA’dan gelen uyarılar nedeniyle de ancak yeniden yapılanmayla bu kaos ortamından kurtulunabileceğine karar vererek harekete geçti. Bu kararı vermeden evvel, elbette bilgisine güvendiği birçok insanla da temas kurarak düşüncesini pekiştirdi. Ellinci yılda şampiyonluk vaat etmiş olmasına rağmen kulüp gerçekleri hayal satmak yerine gerçekçi olmasını zorunlu kıldı" diye konuştu.

ERSUN YANAL DOĞRU TERCİH

Bu anlamda camiadan aldığı desteğin Usta'nın işini kolaylaştırdığını da kaydeden Gürsoy, "Ersun hoca şehirde tartışılıyor olmasına rağmen, bana göre alınabilecek en iyi hoca. Öncelikle bu üçüncü gelişi ve camiayı çok iyi tanıyor. Yeniden yapılanma konusunda ülkenin en iyilerinden biri ve iddialı. Zaten kulübün yeniden yapılanma zorunluluğu O'nun evet demesinin en büyük gerekçesi. Şu anda yaşadığı heyecanın temelde ana nedeni de bu. Bir diğer özelliği bilgiyi edinme ve de onu teknolojiyle birlikte kullanma sonucunda oluşturduğu futbolcu portföyü. Sevelim sevmeyelim, Ersun Yanal'ın  ülkemizde teknik adam olarak geldiği mevkilerde hep bilgisi, birikimi ve de alın teri var, bilinen bir torpili de yok.

UEFA uyarıları ve de bütçe mecburiyetleri Başkan tarafından kendisiyle işin başında konuşulduğuna göre büyük bir istek ve de heyecanla aldığı bu görevi başarmak gibi bir zorunluluğu var. Ersun Hoca'nın başarma zorunluluğu var da bizim Anadolu devrimi yapmış bu takımı düştüğü hazin durumdan kurtarmak gibi bir zorunluluğumuz yok mu? Elbette var. Bu nedenle kulüp menfaati adına örtüşen bu iki konuyu başarıya ulaştırmak için hem yönetime hem de Ersun hocaya kayıtsız şartsız destek olmamız gerekiyor. Desteğin ilk şartı da huzurlu çalışma ortamıyla, birlikte zaman olmalıdır. Unutmayalım bu gidişi durduramaz isek şehirde başta kendilerini kulübün sahibi görenler olmak üzere hiç kimse birbirlerinin yüzüne bakamayacak hale gelir" diyerek görüşlerini tamamladı.