1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. Takımı alkışladım, üçüne bayıldım!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

Takımı alkışladım, üçüne bayıldım!

A+A-
 Trabzonspor Beşiktaş müsabakasında çok önemli bir iş başardı. Bordo mavililer sıkıntılı ve kadrosunu tam olarak oturtmadan Bursa ve Beşiktaş gibi ligin iki flaş takımını devirerek ve iki haftayı kayıpsız geçerek tüm sevenlerini mutlu etti.

Bordo Mavili oyuncuların hepsi maç boyunca disiplinliydi. Trabzonspor takımı inançlı ve mücadeleciydi. Müthiş sakin ama bir o kadar kararlı ve caydırıcıydı. Kendine özgüven duyan görüntüsü ile belki de geçen sezon dahil Bordo mavililer ilk kez takım olgusu, ekip ruhu anlayışını bu denli sahaya yansıttı. Kanatın önünde görevli Erkan ve Yusuf beklere sık sık yardıma geldi. Yani bekler ve ileri kanat oyuncuları arasında mesafe daraltıldı. Bu da Beşiktaş’ın kanatlardaki Quresma ve Gökhan  gibi etkili silahlarını etkisiz hale getirdi. Dersini iyi çalışmış teknik heyetin, dersini ezberlemiş oyuncu gurubu ne yaptığını bilerek hareket etti. Bordo Mavililer kendi yarı sahasını alan presi ile çok iyi parselleyerek özellikle ilk devre ev sahibine pozisyon bile vermedi. Kısacası galibiyet analarının ak sütü gibi helaldi. Hepsi görevlerini mükemmel yaptı. Fakat kimse darılmasın, gücenmesin; ben onların üçüne bayılıyorum! Orta saha daki o genç çocuk var ya! Okay Yokuşlu. Tertemiz yüzlü, bileklerine hakim, mücadelelerde diri, zekası yüksek ve gelecekte inanılmaz bir bel kemik olacak. M’Bia her şeyi ile bir beyin. Cavanda’ya ise hayran kaldım. Çok diri. İkili mücadelelerde mükemmel. Geçit vermiyor. Taş gibi. Ve artık takıma ısındıkça hücuma da desteği ciddi boyutlara doğru gidiyor. İşte bu üçlüye hayran kaldığımı ifade etmek istiyorum.

Trabzonspor’un tabiki önemli eksikleri hala var. Ancak geçen haftaki yazımda da belirttiğim gibi, bu takım kolay gol yemez. Onur, Cavanda,yeni gelecek kaliteli bir stoper ve onların önünde süpürücü M’Bia, Okay ikilisi takımın savunma gücünü zirvede tutar! Bundan yana rahat olun. Camia kenetlenir, seyirci zaman tanır, eksikler bir an evvel nokta iki atışla tamamlanır ve Hacıosmanoğlu yönetimi paraları zamanında öderse, yol; beklediğimizden  daha aydınlık olabilir. Umarım bu yolda doğru adımlarla ilerlerler. Hepsini alınlarından öpüyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar