1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. “Tam Gaz İktidara Gidiyoruz”
“Tam Gaz İktidara Gidiyoruz”

“Tam Gaz İktidara Gidiyoruz”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon 1. sıra milletvekili adayı Volkan Canalioğlu, seçim gezilerini Kunduracılar Caddesi’nde sürdürürken, bindiği bir motorsiklet üzerinde poz vererek “Tam gaz iktidara gidiyoruz” dedi.

A+A-

Trabzonspor’un hakkı yenirken takımın arkasında duramayan Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak’ın Trabzon’da sandıktan çıkmaması gerektiğini de belirten Canalioğlu, iktidara en hazırlıklı parti olduklarını söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Volkan Canalioğlu, bugün Kunduracılar Caddesi’nde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Merkez İlçe Başkanı Turgay Güngör, belediye meclis üyeleri ve partililerle birlikte esnafla buluşan Canalioğlu vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Canalioğlu, ziyaretler sırasında Kunduracılar Caddesi’nde bulunan AK Parti Seçim Bürosu’nu da ziyaret ederek AK Parti Trabzon Milletvekili Asım Aykan ile sohbet etti.

Volkan Canalioğlu, Kunduracılar Caddesi’nin Trabzon’un en hareketli esnafın en yoğun olduğu cadde olduğunu belirterek, “Biz bu caddeye yoğun bir kalabalıkla girdiğimiz için cadde kalabalık gözüküyor. Oysa bu caddede esnaf iş yapamıyor. Kredi borcu var, çok zor durumdalar. Esnafın kalkınması için CHP olarak esnafa öncelikle sıfır faizli 5 kat kredi vereceğimizi söylüyoruz. Bunu seçim bildirgemizde ilan ettik. Aynı zamanda vergi indirimi sağlayacağız. Esnafımızı da destekleyeceğiz. Esnaf kenti olan Trabzon’da esnafın yoğun bir şekilde desteklenmesi noktasında seçim bildirgemizin içine aldığımız projelerin arkasındayız ve takipçisiyiz” dedi.

İktidara en hazırlıklı parti olduklarını ifade eden Canalioğlu, “Diğer siyasi partilerin açık ve net projeleri yok. Biz AK Parti Hükümeti’ni eleştirirken, onların yerine yapacaklarımızı, projelerimizi de ortaya koyuyoruz. Tarım kesimine, üreticiye, esnafa, emekliye herkes için projeleri de netleştirdik. Toplumun her kesimine somut ve yapılabilir projeler ortaya koyduk. 12 Haziran’da da iktidara geleceğiz. Buna en hazırlıklı partiyiz” ifadelerine kullandı.

"FARUK ÖZAK SANDIKTAN ÇIKMAYA HAKKI YOKTUR"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon 1. sıra milletvekili adayı Volkan Canalioğlu, Trabzonspor’un hakkı yenirken takımın arkasında duramayan Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak’ın Trabzon’da sandıktan çıkmaması gerektiğini belirterek şunları söyledi. "Sayın Faruk Özak Trabzon’a ve Trabzonspor’a hiçbir şey verememiştir. Bu yüzden sandıktan çıkmaya hakkı yoktur. Faruk Özak sandıkta kalacaktır. Trabzonspor üzerinden siyaset yapanları halkımız iyi değerlendirsin. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak’ın şu anda halkın içine çıkamıyor. Her yerde tepki alıyor. Bu duruma kendisini niye getirdi.? Bunu çok iyi sorgulaması gerekiyor. Trabzonspor’un şampiyonluğu elinden alınmış gibi görülüyor. Bunun tek sorumlusu sayın başbakan ve spordan sorumlu devlet bakanıdır. Trabzonspor’un arkasında duramamıştır. Trabzonspor’dan para kazanmıştır. Trabzonspor üzerinden siyaset yapıp bakan olmuştur. Ama halkın beklentilerini karşılama, Trabzonspor’un haklarını savunma noktasında bir katkı sağlayamamıştır. Çekimser kalmıştır. Trabzonspor’un şampiyonluğa gitme noktasında neler yaşadığı ortadadır. Fenerbahçe’ye dün 3 tane penaltı verildi. İnsan Allah’tan korkar. Bu kadar hazır bir senaryo olabilir mi? Arkasından Sivasspor maçı var ama ona da bir senaryo yapmışlardır. Maç oynanılmadan kazanılmaz ama bunlar öyle bir organize oldular ki Başbakan’ın senaryosu eşliğinde Aziz Yıldırım Futbol Federasyonu ve hakemler bu senaryoyu oynuyor. Başbakan’ın Trabzonspor’a yaptığı bu harekete karşı sandıkta kalacaklardır” dedi.

“ÖZAK MÜDAHALELERE ENGEL OLAMADI”

Akçaabat Sebatspor’un küme düşmesinin sebebinin de Özak olduğunu iddia eden Canalioğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bunun da sorumlusu Özak’tır. Çünkü o takımın formasını giymiştir ama takıma sahip çıkamamıştır. Biz elbette adil olunmasını istiyoruz. Sayın Özak Futbol federasyonuna hakemlere adil davranmasını önersin. Yanlı davranmasınlar. Biz bileğimizin hakkıyla maçlarımızı almasını biliriz. Takımlarımızın hepsi kazanmasını bilir ama yeter ki dışarıdan müdahale olmasın. Sayın Özak bu müdahalelere engel olamamıştır. Basın önünde ‘ey hakemler federasyon adil davransın, eşit davransın sahada hak eden kazansın’ cümlesini bile kendisinden duymadık. Ondan sonra Trabzonspor’a siyaset girmesin diyorlar ama seçim zamanları adaylarını alıp soyunma odalarına kadar giriyorlar. Trabzonspor bizim üst kimliğimizdir, ekonomik tanıtım aracımızdır. Ama Trabzonspor’a yapılan bu davranışın tek sebebi Sayın Özak’tır. Bunu sadece şahsen değil vatandaşın sesi olarak söylüyorum” şeklinde konuştu.

VOLKAN CANALİOĞLU “TAM GAZ İKTİDARA GİDİYORUZ”