1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Taraftarlardan Akyazı Projesi'ne Destek
Taraftarlardan Akyazı Projesi'ne Destek

Taraftarlardan Akyazı Projesi'ne Destek

Özgür Özal, Akyazı Projesi'nin ihaleye çıkmış ve başlamış bir proje olduğunu, Trabzon'un ve Trabzonspor'un çehresini değiştireceğinden hiç şüphelerinin bulunmadığını söyledi.

A+A-

61 Gençlik Trabzonspor Taraftar Derneği Başkanı Özgür Özal, Akyazı Projesi'nin ihaleye çıkmış ve başlamış bir proje olduğunu, Trabzon'un ve Trabzonspor'un çehresini değiştireceğinden hiç şüphelerinin bulunmadığını söyledi.

Özal, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde bazı taraftarlar grupları üyeleri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, Mimarlar Odası Trabzon Şubesinin Akyazı Projesi'ne karşı çıkmasına tepki göstererek, "Yıllardır Akyazı Projesi ile başlaması iple çekilen modern stadyum ve komplekslerin tam da yapım aşamasında engellenmeye çalışılması bir çok soru işaretlerini aklımıza getiriyor. Mimarlar Odası acaba yıllar önce Trabzon Akyazı Projesi dahilinde bir stat yapılacağı söylentileri çıktıktan sonra o zamandan bu yana Akyazı'ya karşılık alternatif bir proje yapmış mıdır? Bizler bu konuyu fazla uzatıp Trabzonspor'umuzun şampiyonluk yolunda verdiği onurlu mücadelenin önüne geçilmesini istemiyoruz" dedi.

Akyazı Projesi'nin ihaleye çıkmış ve başlamış bir proje olduğunu ifade eden Özal, şöyle konuştu:

"Trabzon'un ve Trabzonspor'un çehresini değiştireceğinden hiçbir şüphemiz yoktur. Televizyonlarda başka takımların maçlarını izleyip de hayallerini kurduğumuz statlardan bir tanesi de Trabzon'a yapılmak üzere. Buna destek vermek gerekirken köstek olunmasına bir anlam veremiyoruz. Anlam veremediğimiz bir konu da böylesine bir muhteşem projeyi durdurma ve engelleme kararına Trabzonumuz'un bazı çok değerli siyasetçileri ve partililerin de destek veriyor olmasıdır. Ricamız, hep beraber el ele verilerek bu stadın yapılması. Bizler de bu stat ile gururlanalım. Akyazı'ya sahip çıkalım. "