1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. Tarihi gece! Tarihi gerçekler!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

Tarihi gece! Tarihi gerçekler!

A+A-
Tarihi gece de büyük hayal kırıklıkları! Bir hafta boyunca verilen mesajlara bakıldığında ‘yer yerinden oynayacak, tarihi gece yaşanacaktı’! Hatta MHK inecek, bizimkiler binecekti! Futbolcular da sahada fırtına estirecekti! Hepsi faso fiso!
 
‘Tarihi gece’ denilen gece için yerimizi aldık. Merakla bekledik. ‘Bakalım ne mesajlar verilecek’ dedik! Aman Allah’ım, sanki geçen hafta G. Saray maçında utanması gereken bizmişiz gibi bir kenara sinip kaldık! Ne olmuş efendim, iki pankart açılmış! ‘Bu düzen değişecek’ miş! Başka ne olmuş! Maç başladığı gibi 30sn top oynamamışız! Hepsi bu! Hayırdır, birileri bizi yine hizaya mı çekti yoksa? Ya başkana ne demeli! İki gündür; !Aman ne olur sakin ve sağ duyulu olalım Trabzonsporlular’! Niye? Ne olmuş? Trabzonspor taraftarı birkaç gün evvel kamalarla , satırlarla hazırlık yapmıştı da biz mi  duymamışız? Aynı başkan maç başlamadan seyirciye konuşma yapıp; ‘Aman haaa’ nutukları çekiyor! Yapma sayın Usta! Abartma lütfen. Sen başkan olarak şov değil, iş üret! Hani MHK değişecekti? Ne oldu? Üç gün sonra bir adım geri! ‘MHK’nın değişmesi sorunu çözmez’! Çözmez de, neden o zaman geçen hafta boş salvolar atıyordun? Sayın başkan, bu takım Hacıosmanoğlu’nun değil haaa! Bu takım senin senin! İş başında olan sensin! Dört ay oldu, dümende sen oturuyorsun! Kaldı ki devre arası senin takviye şansın ve ortamı güzelleştirme olanağın vardı! Sen ne yaptın? ‘Muhammet’de Muhammet’ dedin! Başka da bir şey yapmadın! Lütfen kendine gel. Seni başkalarının yönetmesi ile bu kulüp gitmez haberin ola! Kaldı ki her yazımda uyarıyorum! Etrafın çıkarcı çetesi, hainlerle dolu! Bak sayın başkan! Şu alt sıralardaki takımlardan bir tanesi, iki maç kazanacak kadar kıvılcım yaksa, direk küme potasındayız, haberin var mı? Bu işler nutukla olmaz sevgili başkan!
 
Ve siz ey futbolcular! Ama ne tarihi bir geceye imza attınız! Öf be , unutulacak gibi değil! Ayıptır ayıp! Onca haksızlığa uğrayan sizler, hiçbir şey olmamış gibi sahada ruhsuz dolaşan da sizler! İnsan biraz ar eder! Şimdi Yıldırım Demirören ile Kuddusi Müftüoğlu göbek atıyor! Sizin haberiniz var mı? Yazıklar olsun ya! Harbi yazıklar olsun!
 
Kim ki; bu taraftarı kandırıyor, kim ki; bu camiayı umursamıyor, kim ki; kişilerin gönlünü yapmaktan, takıma zaman ayırmayı ihmal ediyorsa,  derhal kendine çeki düzen versin! Çünkü bu iş böyle gitmez! Tamam eski yönetim çok dağınıktı da, siz ne yapıyorsunuz, bunu da bir anlatın! Dört ayda, henüz bu takımda bir arkadaşlık ortamı yaratamadınız beyler! Lütfen uyanıp kendinize gelin.
 
Önceki ve Sonraki Yazılar