1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tatilcilerin trafik çilesi başladı
Tatilcilerin trafik çilesi başladı

Tatilcilerin trafik çilesi başladı

Kurban Bayramının 9 günlük tatile denk gelmesi ile birlikte büyük şehirleri terk eden halkın tatilin bitmesine kısa süre kala dönüş yolundaki çilesi de artmaya başladı.

A+A-

Trafik bir kez daha kilitlendi, tatilciler otoyollarda kilometrelerce uzun kuyruklar oluşturdu. Yalova-Topçular arasında 10 kilometrelik bir araç kuyruğu oluştururken, Ankara'da ise Samsun yolu kilitlenme noktasına geldi.

Kurban Bayramı'nı İstanbul dışında geçirenler geri dönmeye başladı. Hafta sonu yaşanacağı tahmin edilen yoğunluğa takılmak istemeyen tatilciler yola bir gün önceden çıkınca beklenen yoğunluk Cuma gününden gerçekleşti.

Yalova Topçular Feribot iskelesinde yoğunluk bayram dönüşü dolayısıyla uzun araç kuyrukları oluştu. Yaklaşık 20 kilometreyi bulan kuyruk nedeniyle sürücüler ilerlemekte güçlük çekti. Saatlerce aynı yerde beklediklerini, trafiğin ilerlemediğini söyleyen sürücüler kontak kapatmak zorunda kaldı.

İDO gemi sayısını rekor bir rakama çekerek 17 gemiyle taşıma yapmaya başladı. Eskihisar'a araç götüren gemiler yoğunluğa cevap verebilmek için bekleme yapmadan geri dönseler de vatandaşlar saatlerce sıra beklemekten kurtulamıyorlar. Yoğunluğun gece geç saatlere kadar sürmesi ve yarında benzer bir yoğunluk yaşanması bekleniyor.

SAMSUN YOLUNDA TRAFİK VAR

Elmadağ'dan Ankara istikametinde zaman zaman trafik durma noktasına geldi. Akşam saatlerinden başlayan trafik artarak devam eTTİ. Trafikteki yoğunluğun cumartesi ve pazar günü de devam etmesi bekleniyor.