1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. TBMM' den soruşturmaya red kararı
TBMM' den soruşturmaya red kararı

TBMM' den soruşturmaya red kararı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında Meclis Soruşturması açılması kabul edilmedi.

A+A-

CHP, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında Meclis Soruşturması açılması önerisinde bulunuldu. TBMM Genel Kurulu'nda yapılan gizli oylama ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında Meclis Soruşturması açılması kabul edilmedi.


427 milletvekili oy kullanırken bunların sadece 98'i kabul, 314 red, 13 milletvekilide çekimser kalırken, 2 oy da boş çıktı.

 

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, ''oylamanın İçtüzük'e aykırı yapıldığını, gizli oy ilkesine uyulmadığını'' iddia etti. TBMM Başkanvekili Sağlam, oylamaların bugüne kadar böyle yapıldığını söyledi.

 

Genç'in itirazını sürdürmesine AK Parti'li bazı milletvekilleri de tepki gösterdi. Sağlam, Genç'in itirazlarını sürdürmesi üzerine birleşime ara verdi.

 

'SULANDIRILMIŞ BİR MÜRACAAT'

 

CHP'nin verdiği önergeye partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada değinen Erdoğan, "Sulandırılmış bir müracaat" değerlendirmesini yapmıştı.

 

Erdoğan, ''Bu sulandırılmış müracaat bu defa şahsımla alakalı. Ben sizlere havale ediyorum çünkü ben de Almanya'ya yola çıkıyorum. Bizim işimiz var, bunların işi yok. Yapacakları bir şey yok doğrusu. İşte birkaç kelimelik bir şeyler yazıp, karalayıp Meclis'i meşgul ediyorlar'' ifadelerini kullanmıştı.