1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tecavüz davasında flaş gelişme!
Tecavüz davasında flaş gelişme!

Tecavüz davasında flaş gelişme!

Yeni gelişme yaşandı...

A+A-
New York’ta bir otel görevlisine cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle ev hapsinde tutulan ve bugün tekrar hakim karşısına çıkan DSK'nın serbest bırakılmasına karar verildi.
 
Strauss-Kahn'ın ödediği 6 milyon dolarlık kefalet ücretinin de 63 yaşındaki IMF eski Başkanı'na geri verilmesine hükmeden hakim Michael Obus, davanın henüz sonuçlanmadığını belirtti. Obus, pasaportunu geri alamayan Strauss-Kahn'ın seyahat yasağının da sürdüğünü ifade etti.
 
Sadece 10 dakika süren duruşmanın ardından Manhattan'daki mahkeme salonundan eşi Anne Sinclair'le birlikte ayrılan DSK, 18 Temmuz'da tekrar hakim karşısına çıkacak.
 
Staurss-Kahn'ın karar sonrasında açıklamada bulunan avukatı, müvekkilinin aklanacağını belirtirken, tacize uğradığını söyleyen otel görevlisinin avukatı ise müvekkilinin suçlamasında tek bir kelimeyi bile değiştirmediğini söyledi.
 
Otel görevlisi kadının avukatı, ellerinde “somut kanıtlar” bulunduğunu ifade etti.
 
TOPLAM 6 MİLYON DOLAR KEFALET ÖDEMİŞTİ
Strauss-Kahn, 14 Mayıs tarihinde Manhattan’da bir otelin kat görevlisine cinsel saldırıda bulunduğu ve tecavüze yeltendiği gerekçesiyle yargılanan Strauss-Kahn, elektronik kelepçeyle ve silahlı muhafız gözetiminde ev hapsinde tutuluyordu.
 
20 Mayıs tarihinde hapishaneden çıkıp, Manhattan Tribeca’da bulunan kiralık evine yerleştiğinden bu yana, Strauss- Kahn sadece yasal, tıbbi ve dini amaçlar için dışarı çıktı.
 
IMF eski Başkanı kefalet olarak 1 milyon dolar nakit, 5 milyon dolar da tahvil ödemişti.
Tecavüz davasında flaş gelişme