1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Tecavüz dedi ama...!
Tecavüz dedi ama...!

Tecavüz dedi ama...!

Polise tecavüze uğradım diyen kadının yalanı ortaya çıktı...

A+A-

 20 yaşındaki İngiliz Rosie Dodd, yaşları 21, 23 ve 25 olan üç erkek tarafından tecavüze uğradığını belirterek şikayetçi oldu.İngiliz basınından The Sun gazetesinde yer alan habere göre; kadının şikayleti üzerine 3 adam tutuklanarak Nottingham şehri hapishanesine götürüldü.POLİSİN ARAŞTIRMASI ORTAYA ÇIKARDI
Polislerin yaptığı araştırmada olayın çok farklı olduğu ortaya çıktı. Kadının sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki sayfasını inceleyen polisler tecavüze uğradığını söylediği adamlarla samimi fotoğraflarına rastladı.
Gittiği kumarhanede tanıştığı adamlarla sabaha kadar birlikte içki içen Rosie Dodd, daha sonra grup seksi yaptı.


GENÇ KIZ İFTİRA ATMIŞ

Gençler 50 saat boyunca tutuklu kalırken, ne evde ne de Dodd ile zanlılar üzerinde yapılan incelemelerde tecavüz izlerine rastlanamadı. Bu durum polisi şüphelendirdi.


Genç kız ile zanlıları çapraz sorguya alan polis bu kez Dodd’un ifadelerindeki çelişkileri fark etti. Dodd’un o gece beraber olduğu arkadaş çevresi ve komşularının da bilgilerine başvuruldu.
Soruşturma sonunda tecavüz olayının gerçekleşmediği, genç kızın üç gence iftira attığı ortaya çıktı. Gençler serbest bırakılırken bu kez Dodd hakkında iftira atmak ve adaleti yanıltmaya çalışmak suçlarından dava açıldı.
Mahkeme Başkanı "Böyle bir yalan söylemenin hiçbir gerekçesi olamaz. Bu yalan nedeniyle üç insan mağdur oldu" diyerek, genç kıza 2 yıl hapis cezası verdi.