1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Televizyonun İçinden Çıkan Tehlike!
Televizyonun İçinden Çıkan Tehlike!

Televizyonun İçinden Çıkan Tehlike!

El Bombası...

A+A-

Iğdır'da bir televizyon tamircisinin önüne bırakılan televizyondan eski tip bir bomba çıktı.

 


Iğdır'da bir televizyon tamircisinin önüne bırakılan televizyondan eski tip bir bomba çıktı. Tamir için bırakılan televizyon çıkan bomba, televizyon tamircisini korkuttu.

 

Merkez Rıza Yalçın Caddesi, Basın sokak 32 numarada Cihan Elektronik önünde meydana geldi. İşyeri sahibi Mehmet Günal işyeri önüne bırakılan televizyonun tamir için köyden gelen vatandaşlar tarafından bırakıldığını sanarak arka kapağını açtı. Arızayı tespit etmek isteyen Mehmet Günal televizyonun içindeki bomba ile karşı karşıya kaldı. Günal yaşadıklarını şu sözlerle dile getirdi:

 

"Poşette bomba yapımında kullanılan toz ve metal bir parça vardı. Televizyonu hemen dışarıya çıkararak komşulara haber verdim. Onlar bomba olabileceğini söyledi ve hemen Emniyet Müdürlüğünü aradım. Polisler inceleme yaptıktan sonra televizyonu alarak götürdüler. Sabah erkenden Köylerden gelen Müşterilerimiz elektronik cihazlarını tamir için dükkanın önüne bırakırlar. Tamir ettikten sonra müşteri gelir alır. Televizyonu kim bıraktı bilemiyorum. Emniyet olayı araştırıyor"

 

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ise televizyon içerisinde bulunan bombanın eski bir el bombası olduğunu bildirdi.