1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Temel Yaşar Çoruh İlkokulu örnek olmalı!
Temel Yaşar Çoruh İlkokulu örnek olmalı!

Temel Yaşar Çoruh İlkokulu örnek olmalı!

İşte detaylar...

A+A-

Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Bağlı 2.Bölge İlkokulları arasında;Temel Yaşar Çoruh İlkokulu Müdürlüğünün organize ettiği 7 ayrı kategoride yarışmalar düzenlendi.Mart 2016 tarihinde başlayan ve çeşitli tarihlere yayılarak yapılan Minder Güreşi,Bilek Güreşi,Futbol,Masa Tenisi,Satranç, Şiir Dinletisi ve Bilgi Yarışması kategorilerine; Düzyurt,Dumlupınar, Hasan Tahsin Kırali,Gölçayır,Yavuz Selim,Kanuni ,Boztepe ve Temel Yaşar Çoruh İlkokulları katıldı.

 

Büyük bir rekabet ve saygı, sevgi içerisinde geçen ve haftalarca süren yarışmaların beşine Temel Yaşar Çoruh ,ikisine ise Hasan Tahsin Kıralı ilkokulları ev sahipliği yaptı.Yarışmalar sonucunda Minder Güreşinde;Düzyurt İlkokulu, Bilek Güreşinde Dumlupınar İlkokulu,Masa Tenisinde ve Satrançta Hasan Tahsin  Kırali İlkokulu,Futbol ve Bilgi Yarışmalarında ise Temel Yaşar Çoruh İlkokulu birincilikleri aldı.

 

Temel Yaşar Çoruh İlkokulu Şehit Ünal Bıçakçı konferans salonunda dün yapılan son bilgi yarışması finalinde toplam 50 sorunun 46 sına doğru cevap vererek, mutlu sona ulaşan Temel Yaşar Çoruh İlkokulu oldu. Yoğun veli  ve seyirci kitlesinin izlediği yarışmalarda, çocukların sosyal,kültürel,sportif ve akademik başarılarını artırmak;  sevgiyi,saygıyı  esas kılmak amaç edinildi. Temel Yaşar Çoruh okulunun düzenlediği  bu tür faaliyetlerin, tüm il bazında yapılmasının çok daha yararlı olacağı vurgulandı.