1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TEOG birincisi Trabzon'un gururu oldu!
TEOG birincisi Trabzon'un gururu oldu!

TEOG birincisi Trabzon'un gururu oldu!

İşte detaylar...

A+A-

 Milli Eğitim Bakanlığı, kasım ayında düzenlenen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı sonuçlarını önceki gün akşam açıkladı. Bakanlığın açıkladığı sonuçlara göre, Kuzguncuk Cemal Azmi Bey Ortaokulu öğrencisi Ahsen Sarı, tüm soruları doğru cevaplandırarak Türkiye birincisi oldu.

Arsin‘in gururu olan Ahsen Sarı, Kuzguncuk Cemal Azmi Bey Ortaokulu’nda okuduğu için mutlu olduğunu dile getirdi. Okul öğretmenlerinden ve rehberlik servisinden büyük destek gördüğünü aktaran Sarı;


“Derslerime düzenli ve planlı bir şekilde çalıştım. Böyle bir başarıyı elde ettiğim için mutluyum. Nisan ayında yapılacak sınavda da tam puan almayı hedefliyorum. Trabzon‘da fen lisesi okumayı düşünüyorum. Tıp fakültesi okuyup başarılı bir doktor olmak istiyorum.” diye konuştu.


Trabzon‘da yaklaşık 11 bin öğrencinin TEOG sınavına girdiğini belirten Arsin Milli Eğitim Müdürü Yavuz Üstündağ, Ahsen Sarı’nın başarısında öğretmenlerin ve ailelerin büyük emeği olduğunu kaydetti. Öğrencilerinin başarısı adına hiçbir fedakârlıktan kaçınmadıklarını ifade eden Üstündağ, her zaman öğrencilerinin yanlarında olduklarını vurguladı.