1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. TEOG sınavında okullar tatil mi?
TEOG sınavında okullar tatil mi?

TEOG sınavında okullar tatil mi?

TEOG sınavında okullar tatil mi? Sorunun yanıtı haberimizde...

A+A-

TEOG sınavına çok az bir süre kaldı. Öğrenciler tarafından merak edilen ise okulların tatil olup olmayacağı… Peki TEOG sınavının yapılacağı 23-24 Kasım günü okullar tatil mi? Yanıtı haberimizde…

 

TEOG 1. dönem sınavları son dakika açıklaması geldi. MEB TEOG sınav takvimi 2016-2017 açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı TEOG 1. dönem sınavları 23-24 Kasım'da yapılacak. TEOG sınavlarına girecek yüz binlerce öğrenci TEOG 1. dönem sınav tarihlerini merak ediyordu. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan edinilen bilgiye göre ise 8'nci sınıf öğrencilerinin gireceği TEOG sınavının olduğu gün 5,6 ve 7. sınıflar için tatil olacağı öğrenildi. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 23-24 Kasım'da yapılacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınavları için hazırlıkları sürdürüyor. Öğrenciler, MEB'in hazırladığı kazanım testlerine yoğun ilgi gösterdi. MEB'in, sınavlar öncesi yayınladığı hazırlık testleri, 2 milyon 267 bin 882 kez indirildi.

 

TEOG sınavı 23-24 Kasım okul tatil mi?

 

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan edinilen bilgiye göre, 8'nci sınıf öğrencilerinin gireceği TEOG sınavının olduğu gün 5,6 ve 7. sınıflar için tatil olacağı öğrenildi.

 

23-24 Kasım 2016 tarihlerinde;

 

·         Ortaokul 5, 6 ve 7.sınıf öğrenciler 2 günlük tatil yapacak

 

·         Sadece sınavın uygulandığı okullar tatil olacak. (Ortaokullar ile ilkokul-ortaokul birlikte eğitim yapan kurumlarda tatil olacak)

 

·         Liselere ise TEOG tatili yok.