1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. Terör bu kez İzmir’i hedef aldı
Terör bu kez İzmir’i hedef aldı

Terör bu kez İzmir’i hedef aldı

İzmir’de yaşanan patlamada ilk belirlemelere göre, aralarında polislerin de bulunduğu 11 kişi yaralandı.

A+A-

İzmir Adliyesi'nin hakim ve savcıların kullandığı C Kapısı önüne mesai çıkışı sırasında bomba yüklü araçla gelen 3 teröristi güvenlik güçleri fark etti. Güvenlik güçleri müdahale edince teröristler bomba yüklü aracı infilak ettirdi. Adliyenin yanı sıra iş merkezlerinin de yoğun olduğu bölgedeki binalarda büyük hasar meydana gelirken, güvenlik güçleriyle teröristler arasında çatışma çıktı.

 

BİR POLİS BİR MÜBAŞİR ŞEHİT

 

Patlamada ilk bilgilere göre 1 polis ve 1 mübaşir şehit oldu, 10 kişi yaralandı.

 

2 TERÖRİST ÖLÜ ELE GEÇTİ

 

Teröristlerden 2'si olay yerinde ölü ele geçerken, kaçan teröristlerle polisler arasında çatışma bir süre daha devam etti.

 

Saldırıda yaralanan 11 kişi ambulanslarla çevredeki hastanelere götürülürken, adliye içinde de büyük panik çıktı. Adliyeye giriş ve çıkışlar durdurulurken, çevre güvenlik çemberine alındı.

 

Olay yerinde ölü ele geçen teröristlerin üzerinde bomba tuzaklanmış olabileceği ihtimali üzerine bomba imza uzmanları geldi. Uzmanlar köpeklerinle inceleme başlattı.

 

İzmir Adliyesi'ne yönelik bomba araçla saldırının ardından İzmir genelinde operasyonlar ve denetimler başladı, kentin giriş ve çıkışlarında kontrol noktaları oluşturuldu.

 

Patlama sonrasında olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Patlamada ilk bilgilere göre aralarında polislerin de olduğu 11 kişi yaralandı.

 

Adliye çalışanları güvenlik tedbirleri nedeniyle dışarı bırakılmıyor. Çalışanlar adliye içindeki güvenli bölgelere götürüldü.

 

Bu arada, çatışmada ölü ele geçirilen teröristin üzerinde ikinci bir patlayıcı olup olmadığı polis ekipleri tarafından araştırılıyor.