1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Terör Mizanseni, Işid Kitabesi…
Terör Mizanseni, Işid Kitabesi…

Terör Mizanseni, Işid Kitabesi…

Yener Yanık'ın kaleminden...

A+A-

 Biri aklımızla ya dalga geçiyor ya da bizi salak yerine koyuyor dostlar.

 Dünya artık algılar üzerinden yönetiliyor ve bizi inandırmak istedikleri her şeyi ince bir şekilde planlayıp uygulamaya koyuyorlar.

Sıcak savaşların yerini “  ekonomik, psikolojik, istihbarat, siber ve algı savaşlarının” aldığı modern çağda istihbarat ve algı en çok tercih edilen savaş türü…

Yeni Dünya Düzeni denilen bu düzen artık bu argümanlarla kuruluyor.

11 Eylül 2001’i hatırlayın. Her şeyin yeniden kurgulandığı, doktrinlerindeğiştiği, fay hatlarının kırıldığı, yeni konseptlerin ve algıların belirlendiği, yeni bir düzene start verildiği o malum saldırı  (! )

Aslında dublör ya da kurban kullanılarak muhteşem bir kamikaze tiyatrosunu izlediğimiz sözümona terör saldırısı…

Bir koyup bin almanın en kanlı bahanesi ve vesikası.

Güya iki uçak kaçırılarak “Kapitalizmin simgesi;  gücün, ihtişamın vitrini, Süper Gücünkalbi olan bir ülkede İkiz Kuleler Bombalanıyor… Üç bin kişi ölüyor, Amerika’da ve Dünyada yer yerinden oynuyor.

Nedense kimse bu saldırıda şunları sorgulamadı:

İkiz Kuleler neden 3, 5 milyar dolara 11 Eylülden üç ay önce sigortalandı. Neden zemin katlarındaki altınlar gizemli tırlarla bir başka yere tahliye edildi ve neden taaa 1981’deki illimünatik bir algı ile iskambil kâğıtlarında bombalanma figürleri zihinlere kazındı.

Neden o gün kulelerde çalışan Yahudiler işe gitmedi ve neden bütün Televizyonlara görüntü tek bir elden verildi. Kaçırılan uçak mıydı yoksa CIA’in bir üstünden fırlatılan uçak görünümlü bir füze miydi?

Hangi uçak ikibin dereceye bile dayanıklı çelik konsorsiyonklarla yapılan bir binayı alev yumağına döndürür.

Bunları hiç düşündünüz mü?

Büyük ve emperyalist devletler en az elli yıllık planlar yapar… Ve hepsini de yeri gelince uygular… Gerekirse kendi ülkesinde de en kanlı en acımasız saldırıları planlar…

                               YEŞİL KUŞAK, ILIMLI İSLAM VE GÜLEN PROJESİ

ABD’nin Yeşil Kuşak doktrini 1991’DE Komünist Rusya’nın tasfiye edilmesi ile çökünce kendi düşmanını kendin yarat projesi CIA eliyle devreye girdi.

Bir taraftan İslam’a karşı İslam projesi diğer taraftan Kâinat İmamı ile birlikte Medeniyetler İttifakı devreye sokuldu. Böylelikle Ilımlı ve kontrol edilebilir bir İslam ve Müslüman tipi hedeflendi. Zaten Gülen’in Papa’nın karşısına Müslümanlarca Neo – Halife mantığıyla oturtulmak istenmesi, CIA’ninhemen dizinin dibinde olması da bunun açık bir tezahürüydü. Bir taraftan da seküler bir anlayış, irtica tehditi ve Laiklik gibi unsurlar İslam Dünyası için rol model diye tabir edilen bir Türkiye algısı projesi asker ve Beyaz Türkler eliyle uygulanmaya çalışıldı uzun yıllar.

Ve dikkat edin 11 Eylül’den hemen sonra bütün İslam Dünyası ( Suudi Arabistan, Katar, Mısır, Ürdün vs… ) Amerika’ya atfen “koşulsuz işbirliğine hazırız mesajı verdi. “Ve bu güçle Amerika Irak ve Afganistan’ı işgal etti.

ABD; Cüneyt Arkın vari heyyttt, dağılın ülennn mantığıyla girmek istediği her yere büyük bir mağduriyeti ve öfkeyi de işin içine katarak girdi.

Hem kendi iç kamuoyu hem de dünya kamuoyu “vur, kır parçala” replikleriyle Bush yönetimine puşluk yapmaları için büyük bir gaz verdi.

Bir ayağı Irak’ta yani Orta Doğuda diğer ayağı Afganistan’da Rusya ve Çin’in hemen ensesinde olan bir puştluktu bu Kabalacı, Evangelist ve Armagedoncu Bush’a dair…

                                              

                                               MACERA VE FİTNE DOLU AMERİKA

Dün kendi elleriyle Afganistan’da Rusya’ya karşı kurdukları Taliban’ı bugün yok etmek için yine ordalar.

Bu kadar hikâye, bu kadar masal ve bu kadar efsane çocuklara bile fazla değil mi sizce? Ama algıyı öyle yaratıp öyle kullanıyorlar ki köyün başında söylediğiniz yalana aşağı inince  siz de inanıyorsunuz.

Şimdi söyleyin değerli dostlar… Üç bin kişiyi feda ederek bir taşta kaç kuşu vurdu bu adamlar…

Dünyada yükselen İslam’ı terörle eş tutarak bu dinin yükselişine taş koydular, bütün enerji yollarına tepeden indiler ve istedikleri İslam ülkesine El- Kaide’yi destekliyorsun tehdidiyle aba altından sopa göstererek hükmettiler,smürdüler ve diğer sömürücülere de burası bizim çöplüğümüz mesajı verdiler.

  İsrail’i bu terör algısıyla İsrail yaptılar.

                              

                                               ABD’NİN BİZDEKİ UŞAKLARI

Terör dedikleri bu mizansenle sınırları, iktidarları değiştirdiler. Yıllarca Rusya’ya karşı ileri bir karakol gördükleri bu güzel ülkede de bu mizansenin en güzel örneğini içteki tetikçileriyle icra ettiler…

Kardeşin kardeşi katlettiği bir girdaba bizi soktular. Aynı mahallenin aynı duvarına işiyen, aynı elma ağacından elma çalan, aynı kızını seven gençlerini birbirine düşürdüler. Ülkede büyük bir terör havası yaratarak 12 Eylül İhtilalini gerçekleştirdiler.

Şimdi düşünün bakalım, bu ihtilal olmasaydı Evren denilen bir adam başımıza bela olur muydu? Gestapo anayasasından farksız 1982 anayasası o haliyle çıkar mıydı?

 PKK hortlatılarak bir devletin kalbine ekonomik, sosyolojik, siyasi ve dini hançerler saplana bilir miydi?

Ya da PKK olmasaydı Öcalan paketlenip teslim edilerek Ecevit’ e iktidar yolu açılabilir miydi?

Ya da;

Ergenekon terör örgütünü kamuoyuna sunarak böyle bir algı yaratan ve bizi de bu algıya inandırarak devletin kozmik odalarına sızan ve kendilerinden olmayan binlerce masum insanı tasfiye eden, cezaevlerine gönderen, elde ettikleri bilgileri CIA, MOSSAD gibi istihbarat örgütleriyle paylaşan paralelci polis, savcı ve üst düzey bürokratları CIA’in dizinin dibinde duran bir İmam’dan talimat alabilirler miydi?

Bunların da parolası ve bahanesi değil miydi terör… Ya da terörle mücadele…

 Tıpkı akıl hocalarından öğrendikleri gibi… Yani kendi teröristinin kendin yarat taktiği…

Akabinde Gezi, 17-25 Aralık operasyonları, 6-7 Ekim olayları İŞİD/ PKK- PYD sarmalı, 7 Haziran ve tekrar hortlatılan PKK terörü…

Arap Baharı, Mursi’nin devrilişi Sisi’nin gelişi, katledilen Kaddafi Ukrayna’nın karıştırılması vs vs… Hepsinin temelinde yatmıyor mu bu TERÖR kılıfı…

 Şimdi aynı tiyatro Fransa’dan vizyona giriyor dostlar…

                                                               SEN NEYMİŞSİN BE İŞİD…

Fransa analizine geçmeden önce şimdi size bir İŞİD töre komedyasından birkaç cümle…

Kafa kesen, insanları en acımasızca katleden, çok amaçlı, çok sesli, çok tenli, çok İstihbarat örgütlü bir çeşni terör örgütü İŞİD…

Başkenti Rakka… Kırk ülkeye varili 10 dolardan petrol satıyor.  Ve dağlık bir yerin aksine dümdüz bir coğrafyada hatta çölün ortasında ABD’nin verdiği BİNLERCE Toyota pikaplarla arzı endam ediyor.

Veeeee nedense ve ne ilginç ki militanlarının da yüzü kapalı.

Kimi, kimden gizliyorlar…

Malumun ilanı: Mossad-MI5 ve CIA destekli kurulan ikinci bir El- Kaide…

Yedi düvel aylardır bombalıyor, yine de sonu gelmiyor.

Kabala öğretisindeki felaket mi bu… Yoksa Yahudilerin her Salı günü gelecek diye bekledikleri Mehdi’nin gelmesini tetikleyecek bir Deccal mi bu?

Çok üst ve gelişmiş silahları, interneti,  sosyal medyayı çok çok etkili kullanan bir örgüt…

Ama nedense karıncanın ayağını uzaydan görenlerin Orta Doğu coğrafyasında göremediği ve bombalaya bombalaya bitiremediği güya en kanlı bir örgüt bu…

Söyleyin Dedem Korkut’a… Gelip boy boylasın , soy soylasın bu İşid’e ya da  Deaş’a yeni bir isim koysun.Ve bize de söylesin ki “Ey zatı muhterem Müslüman… Her ŞEY KOCA BİR YALAN…”

Yeni bir yüz yılda Dünyanın en stratejik coğrafyası olan Orta Doğu yeniden şekillenirken söylesene İŞİD, acaba sen olmasaydın Rusya’nın, Amerika’nın, Çin’in, Fransa’nın, İngiltere’nin ne gibi bir bahaneyle işi olabilirdi bu topraklarda.

Oluk oluk Müslüman kanının toprağı suladığı bu kerbela yadigarı topraklarda  herkes ganimetten pay almanın derdinde. Bu bir güç mücadelesi ve bu bir İŞİD görünümlü istihbarat savaşları…

Bombaladıkları da birbirlerinin İŞİD ‘i… Yani İşid herkesin bir fırt çekip yere attığı bir sigara izmariti.

Türkiye akıllı ol Ankara’nın göbeğinde yani can evinde yani meclisine birkaç km ötede yani MİT binana birkaç yüz metre yerde İŞİD ayağına seni boğarım.Tıpkı Reyhanlı’da boğduğum gibi…

Rusya, Çar Deli Petro’dan yana sıcak deniz aşkın var amma, yine İŞİD ayağına 220 yolcunu da gömerim Sina’ya…

Dikkat ettiyseniz Papa’nın : “Bu bir Üçüncü Dünya Savaşı” söylemi;  Rusya’da Ortodoks Kilisesinin: “Bu bir Haçlı Savaşı” ifadesi post – modern bir Dünya savaşının İşid eliyle başladığının göstergesi…

Fransa saldırısına da bu minvalde bakmak lazım. Bunun altında 11 Eylül benzeri bir saldırı mantığı mı var yoksa Rusya’ya ya da bize yapılan İŞİD görünümlü akıllı ol muhtırası mı var?

Yukarıdaki analizlerimizde aslında bunun kodlarını anlamak mümkün ama isterseniz bunu da sonra inceleyelim…

Bu bir mizansen ve İŞİD de teröre kılıflı Yeni Dünya Düzeni içerikli bir kitabe…

Ezcümle… TERÖR MİZANSENİ, İŞİD KİTABESİ…