1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Teröristler yol kesip araç yaktı!
Teröristler yol kesip araç yaktı!

Teröristler yol kesip araç yaktı!

9 tır, bir kamyonet ve bir otomobil yakıldı...

A+A-

Van-Doğubayazıt karayolunun 135. kilometresindeki Tendürek Geçidi'nde gece yol kesen terör örgütü mensupları, 9 tır ile bir kamyonet ve bir otomobili durdurdu.Sürücüleri araçlardan indiren ve 10 kişi olduğu belirtilen terörist grup, uzun namlulu silahlarla araçlara ve havaya ateş etti.


Daha sonra araçları ateşe veren teröristler, gece karanlığından yararlanarak olay yerinden uzaklaştı.


Bölgenin güvenli olmaması nedeniyle araçlardaki yangına müdahale edemeyen Çaldıran Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, sabah erken saatlerde olay yerine gitti. İtfaiye ekipleri tamamen yanan araçlardaki alevlere müdahale etti.


İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri de olay yerinde geniş güvenlik önlemi alarak kaçan teröristlerin yakalanması için çalışma başlattı.


Tır sürücülerinden Hıdır Ayın, Mersin'den İran'a meyve götrdüğünü belirterek, şöyle devam etti:


''Gece saatlerinde Tendürek Geçidi'nden geçtiğim esnada teröristler tarafından yolumuz kesildi. Benim aracımla beraber 10 araç vardı. Sürücüleri araçlardan indirerek bir çukura doldurdular ve araçlara ateş etmeye başladılar. Teröristler araçları yakmak için uğraştığı sırada biz çukurdan çıkarak kaçtık. Daha sonra bulduğumuz bir araçla ilçe merkezine giderek durumu güvenlik güçlerine bildirdik.''