1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TESK Başkanı'na Doğum Günü Sürprizi
TESK Başkanı'na Doğum Günü Sürprizi

TESK Başkanı'na Doğum Günü Sürprizi

(TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken'e Trabzon'da katıldığı toplantıda sürpriz doğum günü düzenlendi.

A+A-

Palandöken, Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığında, oda başkanlarının katılımıyla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, 49 yıllık bakkal olduğunu belirterek, "Bu kadar uzun senedir aynı adresteyim. Bütün ekonomik tedbirlerin nasıl alınacağını, dünyayla entegrasyonun nasıl yapılması gerektiğini bilen bir kişiyim. Sevilsin sevilmesin, yapılan iş doğruysa hepimiz aynı odak noktasında birleşeceğiz" dedi.

Türkiye'de 2 milyon iş yeri sahibi ve ailelerinin ülke nüfusunun üçte birini oluşturduğunu ifade eden Palandöken, şunları söyledi:

"Biz ekmek partisiyiz. Siyaseten bir düşüncemiz yok. Olsa da sizin değerli oylarınızı siz kime vereceğinizi zaten biliyorsunuz. Ben bunları farklı bir yöne çekme ehliyetine de sahip değilim, böyle bir şeyi tavsiye etmek de mümkün değil. Hem benim onuruma, şanıma hem de sizin değerli vicdanınıza müdahale etmek elimde olmayan bir şey. Ama hepimizin aklı, düşüncesi var. Kendimize göre düşüncelerimizi değerlendireceğimiz partiler var. Biz, konfederasyon siyaset üstü bir kurum diyoruz. Böyle de olmak durumunda. Bize bir adım atana, iki adım atmak suretiyle daha yanlarına yaklaşırız ama sorunlarımızın çözümünü hiçbir zaman ihmal etmeyiz. "

Toplantının son bölümüne Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak da katıldı. Bakan Özak, oda yöneticilerine Trabzon'a yapılan yatırımlarla ilgili bilgiler aktardı.

Toplantı Bakan Özak'ın, toplantıya il dışından katılan oda başkanlarına bakır ibrik hediye etmesiyle sona erdi. Bu sırada salona, TESK Başkanı Palandöken'in doğum günü dolayısıyla sürpriz yapılarak pasta getirildi. Palandöken, üzerindeki mumları söndürdükten sonra pastayı Bakan Özak ile birlikte kesti. Palandöken, pastadan doğum gününü kutlayan Bakan Özak'a ikram etti.