1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tezek İçinde Uyuşturucu Duydunuz Mu?
Tezek İçinde Uyuşturucu Duydunuz Mu?

Tezek İçinde Uyuşturucu Duydunuz Mu?

Tezek İçinde Uyuşturucu Bulundu...

A+A-

 Hakkari polisinin düzenlediği iki ayrı uyuşutrucu operasyonunda 55 kilo 250 gram eroin ele geçirdi.Hakkari Emniyet Müdürlüğü ekipleri iki ayrı operasyonda 55 kilo 250 gram uyuşturucu ele geçirildi. An be an polis kameralara yansıyan ilk operasyonda uyuşturucunun çuvalların içindeki tezeklerin arasına saklandığı dikkat çekti. Zırhlı araçlarında kullanıldığı operasyonda 3 kişi gözaltına alındı. İkinci operasyonda ise uyuşturucunun bir kamyonetin deposundaki özel bir zulaya saklandığı görüldü. İki operasyonda 4 kişi gözaltına alındı. 

Hakkari Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, geçtiğimiz pazar günü Yüksekova'da uyuşturucu kaçakçılarına yönelik iki operasyon düzenledi. İlk operasyonda sivil polisler seyir halindeki bir kamyoneti takip ederken zırhlı araçlardaki polislerle telsiz görüşmeleri yapıldı. " Araç Kuruköy Yolu'na girdi önceden planladığımız gibi önünü kes" talimatıyla, Shortland adı verilen hafif zırhlı araçtaki polisler, kamyonetin önünü kesti. Araç sürücüsü kıskıvrak yakalanırken, polis uyuşturucuyu bulmak için aramalara başladı 

TEZEKLER ARASINDA 41 KİLO UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ 

Polisler 34 A 50 plakalı kamyonetin kasasında 5 çuval olduğunu belirledi. Polis kamerasına yansıyan görüntüde polisin keserek açtığı çuvalların içinden tezek çıktığı görülüyor. Bir polis memuru tezekleri elleriyle boşaltınca, tezeklerin içinden çıkan çuvallarda asıl aranan uyuşturucu tespit ediliyor. Paketler halindeki uyuşturucuyu bulan polis, başparmağını havaya kaldırarak işaretle zırhlı araçtaki arkadaşına uyuşturucuyu bulduğunu anlatıyor. Polisler operasyonun başarısını bingo yaparak kutladı. Gözaltına alınan Y.S., F.S. ve O.T.'nin adliyeye sevk edildi. 

Yüksekova'da gerçekleşen bir diğer uyuşturucu operasyonunda ise bir aracın depo kısmında iki ayrı bölümde zulananan 27 paket halinde 14 kilo 250 gram uyuşturucu ele geçirildi. Elektrikli testeresiyle, depo kısmının kesilmesi ve uyuşturucunun bulunması kameralara yansıdı. Operasyonda gözaltına alınan H.T. emniyette sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderildi.