1. HABERLER

  2. SPOR

  3. TFF Başkanlığına Şok Aday!
TFF Başkanlığına Şok Aday!

TFF Başkanlığına Şok Aday!

İşte O Süpriz İsim..

A+A-

Ardahan Karagöl Gençlik Spor Kulübü yöneticisi Ümit Sarıkaya, "TFF Başkanlığı'na Doğu ve Güneydoğu illeri amatör spor kulüpleri adına adayım" dedi. Doğu ve Güneydoğudaki birçok kulüp tarafından adaylığının destekleneceğini ifade eden Sarıkaya, şunları kaydetti:

 


"Doğu ve güneydoğu Anadolu illerinde gençlerimiz karlı sahalarda futbol oynamakta, bu gençlere önem verilmeli çünkü gençlerimiz bizim her şeyimiz. Doğu ve güneydoğu illerinde ki hava şartlarından dolayı gençlerimiz kış şartlarında eksi sıfırın altındaki derecelerde futbol oynamakta bu gençlere sahip çıkılmalı. Türk futbolunun gelişmesi için Paf liglerinin olması ve maçlardan bir gün önce Paf takımlarının karşılaşmalarının yapılması gerekir. Gençlerimizi Türk futboluna kazandırmak açısından Türk futbolunun gelişmesi yönünde katkıda bulunmak için Türk futbol federasyonuna adayım."

 

Sarıkaya, altyapıya önem verilmesi gerektiğini anlatarak, "Türkiye'deki amatör spor kulüplerinin gelişmesi açısından Türk futboluna fayda sağlayacak gençlere sahip çıkılıp desteklenmesi için altyapıya önem verilmeli ve federasyon başkanlığında bizler gibi yöneticilerin olması lazım. Sarıkaya bu nedenlerle geçlerimize para yardımı sağlanması, antrenörlerimize yardım yapılması gerekiyor" şeklinde konuştu.Sarıkaya, Doğu ve Güneydoğuda ki birçok kulüp tarafından adaylığının destekleneceğini aynı desteği Anadolu'nun diğer kulüplerinden de geleceğine inandığını ifade etti.