1. HABERLER

  2. SPOR

  3. TFF, sezon planlamasında değişikliğe gitti
TFF, sezon planlamasında değişikliğe gitti

TFF, sezon planlamasında değişikliğe gitti

TFF, sezon planlamasında değişikliğe gitti

A+A-

Kulüpler ile Antalya Turizmciler Derneğinin başvurusu üzerine, Kulüpler Birliği Vakfının devre arasının uzatılmasını talep ettiği duyuruldu. Talep doğrultusunda Süper Lig, TFF 1. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası maçları programında değişikliğe gidildi.

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), devre arasının  uzatılması amacıyla Spor Toto Süper Lig, TFF 1. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası  maçlarının programında değişikliğe gitti.

 

TFF'den yapılan açıklamada, Spor Toto Süper Lig, TFF 1. Lig ve Ziraat  Türkiye Kupası müsabaka tarihlerinde değişikliğe gidildiği belirtildi.

 

Futbol kulüpleri ile Antalya Turizmciler Derneğinin başvurusu üzerine  Kulüpler Birliği Vakfının, liglerin devre arasının uzatılması talebiyle Türkiye Futbol Federasyonuna müracaat ettiği aktarılırken, "Bu talebi görüşen TFF Yönetim  Kurulu, futbol kulüplerinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda, ülke turizminin  sıkıntılı sürecinin aşılmasına da katkı vermek amacıyla sezon planlamasında yeni  düzenleme yaptı. Liglerde devre arası tatili bir hafta daha uzatılırken, Ziraat  Türkiye Kupası maçlarının tarihleri de değiştirildi." denildi.

 

Spor Toto Süper Lig ve TFF 1. Lig'in ikinci yarısının 14-15 Ocak 2017  tarihlerinde oynanacak 17. hafta müsabakaları ile başlayacağı, Süper Lig'in 28  Mayıs'ta, TFF 1. Lig'in ise 21 Mayıs'ta oynanacak maçlarla tamamlanacağı  kaydedilirken, TFF 1. Lig'in 31. hafta maçlarının ise hafta içi 2, 3 ve 4 Mayıs  tarihlerinde oynanacağı paylaşıldı.