1. HABERLER

  2. SPOR

  3. TFF'nin 26 Ocak'taki kongresinde önemli gelişme!
TFF'nin 26 Ocak'taki kongresinde önemli gelişme!

TFF'nin 26 Ocak'taki kongresinde önemli gelişme!

İşte O Gelişme...

A+A-

Türk futboluna, tarihinin en başarılı dönemlerini yasatmış Federasyon Başkanı olarak bilinen, taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmış Haluk Ulusoy da olağanüstü kongreye katılacak.


Türkiye Futbol Federasyonu içine düştüğü çıkmazı futbol camiasının bir araya geleceği 26 Ocak'taki olağanüstü genel kurulda çözmeye çalışacak. Üyelerin katılarak fikirlerini bildireceği ve 58. Maddeyle ilgili görüş alışverişinin de yapılacağı genel kurula, birçok önemli isim katılacak.

Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı Haluk Ulusoy ise bu isimler arasında en dikkat çekici olanı. Ulusoy başkanlığı bıraktığı 2008 yılından bu yana ilk kez toplantıya katılacak. Ulusoy'un kurulda konuşma yapıp yapmayacağı ise merak konusu.

ULUSOY, AYDINLAR YÖNETİMİNİ ELEŞTİRMİŞTİ


Haluk Ulusoy daha önce verdiği röportajda TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve Yönetimini eleştirmişti. zun süredir suskunluğunu koruyan futbol federasyonu eski başkanı Haluk Ulusoy, Hırvatistan hezimetinden sonra patlamıştı.

Kendi dönemine atıfta bulunarak konuşan Haluk Ulusoy, Fanatik'e verdiği röportajda; “Zamanında, başkan takımla aynı otelde kalır mı, diye eleştiriliyorduk. Bayramı, özel günü unutmaz, oyuncularla olurduk. Şimdi futbolcular, Mehmet Ali beyi Almanya maçından önce sadece antrenmanda 5 dakika görmüş. Sonuçlar ortada” diyerek bu kez diyalog eksikliğine vurgu yaptı.

"TERİM'E VERDİĞİMİZ PARA O ZAMAN MECLİS GÜNDEMİNE GİRERKEN, HİDDİNK'E ÖDENEN 8 MİLYON EURO'YA KİMSENİN SESİ ÇIKMIYOR"


Fatih Terim’li günlerden yola çıkan eski başkan, konuşmasını şu olay cümlelerle bitirmişti: “Bizim dönemimizde Fatih hocaya verdiğimiz paralar meclisin bile gündemindeydi. Hiddink’e 4 TFF’den, 4 de sponsorlardan olmak üzere 8 milyon Euro verdiler, kimsenin sesi çıkmadı. O sözleşme için ‘biz yapmadık’ diyenler, neden göreve geldiğinde çalışmak istemediği bu hocayı gönderme cesaretini gösteremedi! Üçüncü Lig takımı yönetecek kapasitesi olmayanlar federasyonu yönetmeye çalışıyor. Bu, yöneticilikten aciz insanlar her fırsatta futbolcularını medya önüne atıyor, suçu üstlenmekten kaçıyor. Neticesinde 2012’ye gidememek bir yana, bir de torba düşüyoruz. Bunları hapse atacaksın!”