1. HABERLER

  2. SPOR

  3. TFF'ye bu kulüplerden tepki!
TFF'ye bu kulüplerden tepki!

TFF'ye bu kulüplerden tepki!

Federasyon'a tepki...

A+A-

Türkiye Futbol Federasyonu'nun şike operasyonunu masaya yatırıp iddianame hazırlanana kadar normal işleyişin süreceğini açıklaması, bir üst lige alınma umuduyla bekleyen Bucaspor ve Altay'da tepki yarattı.

"Süper Lig'deki tek mağdur takım biziz" diyen Bucaspor Başkanı Şeref Üstündağ, "Hukuki sürece saygım sonsuz. Ancak üzerine basa basa söylüyorum, tek mağdur biziz. Kime ceza vereceklerini bilmiyor olabilirler. Ama en azından mağdura çare bulabilirlerdi. Süper Lig'e geri alınmak için başvurumuzu yaptık, bekliyoruz" dedi.

Yeni sezonda Bank Asya 1. Ligi'nde mücadele etmek için TFF'ye resmen başvuran Altay, son açıklamanın ardından bir başvuru daha yaptı. Altay'ın, TFF'yi dava etme hakkını saklı tuttuğunu vurguladığı yazıda şu ifadeler yer aldı:

"TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın açıklamasında olayın sadece Şampiyonlar Ligi'ne kimin gideceği, Süper Lig'in şampiyonunun kim olacağı düzeyinde ele alınması, Bank Asya 1. Ligi'nden bahsedilmemesini yanlış buluyoruz. TFF mağdurlara çözüm bulmalı, 2010-11 sezonunda adı şike ve teşvik iddialarına karışmamış takımlar için düşme olayını kaldırmalı. Bank Asya 1. Lig için yeni takvim belirlenmeli."