1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. TOKİ'den Osmanlı mimari sürprizi
TOKİ'den Osmanlı mimari sürprizi

TOKİ'den Osmanlı mimari sürprizi

TOKİ, Bursa İznik'te 165 konut, cami ile 4 dükkandan meydana gelecek ve Osmanlı mahallesi konseptli yeni bir proje hayata geçirmeye hazırlanıyor.

A+A-

TOKİ, Osmanlı mimarisini geri getirmeye hazırlanıyor... Başbakanlık Toplu konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Bursa İznik’te Osmanlı köyü konseptli yeni bir proje hayata geçirmeye hazırlanıyor. Yerel mimari projeler hayata geçirmeye devam eden TOKİ, 4 medeniyete ev sahipliği yapan İznik'te Osmanlı mimarisini yansıtan binalar hayata geçirecek.

Bu kapsamda Osmanlı mahallesi konseptli bir toplu konut uygulaması hayata geçirmeye hazırlanan TOKİ, 165 konut,1 adet 120 kişilik cami, 4 adet dükkan ve çevre düzenlemesinden oluşacak proje kapsamında çalışmalara başladı. 23 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilecek oan projede 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon tiplerinde daireler yer alacak.

Proje alanında incelemelerde bulunan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, proje kapsamında yöre doğasına uygun olan 2-3 katlı konutların inşa edileceğini projeye ilişkin ihalenin kısa süre içinde yapılacağını ve konutların 2016 yılının sonuna kadar tamamlanacağını söyledi.