1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Tolga Zengin Ne Durumda, Takım İçin Ne Diyor?
Tolga Zengin Ne Durumda, Takım İçin Ne Diyor?

Tolga Zengin Ne Durumda, Takım İçin Ne Diyor?

Tolga Zengin durumu hakkında bilgiler verdi...

A+A-

 Tolga Zengin Lig Tv’ye yaptığı açıklamalarda kendi durumu ve takım hakkındaki sorulara yanıt verdi.


Sakatlığı hakkında bilgi veren Zengin, durumunun iyi olduğunu, takıma katılmak için son haftasının olduğunu belirtti. Artık adaptasyon süreci var dedi. Önümüzdeki hafta takımla birlikte kaleye geçmeyi düşünüyorum. Uzun süredir yokum, bu kadar bekledik sürecin boşa gitmemesi için aceleci davranmaktan kaçınıyoruz.Şu anda iyiyim, bir sıkıntı yok. Her şey iyi gidiyor.
Alper hocanın sizin üzerinizde büyük etkisi var, neler söylersin?
Alper hoca bizim hocamızdan önce bir ağabeyimiz gibi. Her türlü derdimizde, sıkıntımızda bizim ile ilgilenen, dışarıdaki özel yaşantımızda da ilgilenen birisi. Zaten dışarıda da görüştüğümüz bir insan. Şöyle bir durum var; bizim çalışmalarımızda, dışarıda her ne kadar bu ağabey-kardeşliğimiz olsa da saha içinde hoca-oyuncu ilişkisi var. Bir disiplin var. Nasıl derler… Bazen oyuncular 5’e 2 yapar. Biraz daha rahat çalışırlar. Bizim öyle bir idmanımız yoktur. Saha içinde Alper hocanın bir lafı vardır; “Sahaya çıktık mı, kaç saat durursak duralım yaptığımız işin hakkını vereceğiz.” Bizim için Alper hoca ile çalışmak büyük şans. Çok iyi bir insandır.
Şu ana kadar alınan 16 puan Trabzonspor’un hakkı mı?
Çok basit aslında kazanabileceğimiz çok maç. Kılpayı kaybettiğimiz maçlardı. Tabi ki 16 paunla daha iyi yerlerde olabilir, ama baktığınız zaman ligde de çok büyük puan farkları yok. 1 maçta 5-6 sıra birden yükselebiliyorsunuz. Biz, MedicalPark Antalyaspor maçıydı sanırım, kazansak ikinci olacaktık. 86. dakikadan sonra 2-1’e döndü maç ve maalesef kaçırdık. Sekizinci mi, onuncu mu ne olduk. Sıralama çok oynayabiliyor. Ama ne olurdu; daha iyi sonuçlar alabilseydik bu arada belki o arayı açabilirdik. Çok daha rahatlayabilirdik, ama olmadı. Dediğim gibi, bundan sonra takımımız iyi bir takım, bir-iki galibiyete ihtiyacımız var. Geçen hafta Akhisar Belediyespor maçını aldık. Bu hafta da Orduspor maçını aldık mı, çok iyi olacak bizim için. Takım olabilmek için sonuçlar da önemli.
Takım özgüven problemi yaşıyor mu?
Sonuçlar kötü olduğu zaman ister istemez yaşanıyor. Sonuç çok önemli futbolda. Futbol aslında baktığınız zaman sonuca dayalı bir oyun. Ne kadar iyi şeyler yaparsan yap, mesela Antalya maçı 86’dan sonra yaptığımız herşey gitti. Maalesef futbol böyle sonuca dayalı bir oyun. O sonucu aldıktan sonra güven geldikten sonra skorlar da geliyor. Derler ya “Kazanmak, alışkanlıktır.” Maalesef “Kaybetmek de bir alışkanlıktır” diye düşünüyorum.