1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. TOLUNAY KAFKAS AÇIKLAMALARI!
TOLUNAY KAFKAS AÇIKLAMALARI!

TOLUNAY KAFKAS AÇIKLAMALARI!

Tolunay Kafkas, Gaziantep karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

A+A-

Tolunay Kafkas, Gaziantep karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu. Öncelikle herşeyden önce en önemli olan kaanmaktı dedi. Her ne kadar galibiyet almış olsakta yinede büyük bir takıma yakışmayan iki önemli pozisyon verdik. Oynatmak istediğim oyun baskıya dayalı pres yapmak dayalı bir oyun. Onun içinde bir zamana ihtiyaç duyuyoruz.”dedi. Trabzonspor özelikle bölgesel baskıyı yapan bir takım olacak söyleyen Kafkas, “ O yüzden zamana ihtiyacım var. Sabırlı olsun taraftarlarımız. Daha iyi bir takım oluşturacağız.”söyledi.

Taraftarlarla ilgili olarak ise Kafkas, “Taraftarlar, şehir, Trabzonspor bir bütün. Bu seyirci her zaman coşkulu olmalı. Daha da coşkulu olacak. Bizim oynadığımız yıllarda buradan puan almak zordu. Ben 5 yıl burada oynadım. Bir gün bu taraftarlar gözünün üstünde kaşın var demedi. Hep bağrına bastılar. O yüzden bu kulübün benim için bir anlamı var. Kan uyuşuyor. Onlarla benim hırsım inancım bu şehirle bir bütün oluyor. Biz daha bütün halinde olacağız. Bu birlikteliği sağlamak için bugün kazanmamız gerekiyordu” dedi.

Kafkas, “Trabzonspor’un yerini düşünmüyorum. Önümüzdeki Sivas maçını nasıl kazanırız düşünüyorum. Gelebileceğiz en iyi yer realist olmak gerek. Türkiye kupası. Sivas maçı bizim için kritik maç. Eğer kazanır da gelirsek burada Fenerbahçe maçı bizim için final havasında olur. Biz çalışmalarımızı kazanmak için yapacağız. Umarım Allah’ın da yardımı ile kazanacağız” ifadelerine yer verdi