1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Trabzon 9 isimle yeni sistemi oluşturdu!
Trabzon 9 isimle yeni sistemi oluşturdu!

Trabzon 9 isimle yeni sistemi oluşturdu!

Son sezonların en hareketli dönemini yaşayan Trabzonspor transfer konusunu açıklandı...

A+A-
Trabzonspor'da günlerdir cevabı merakla beklenen soru yanıtını buldu; transfere resmen nokta konuldu...

Konuyu bizzat yönetim medya mensuplarıyla paylaşırken kurdukları kadroya olan güvenlerinin de sonsuz olduğuna vurgu yaptı. Genel tabloya bakıldığında ise Karadeniz temsilcisinin yepyeni bir çehreye büründüğünü söylemek mümkün.

Zira Bordo-Mavililer, son dönemlerin en hareketli sürecini geçirdi. Kadrosundan 7 oyuncuyla yollarını ayıran Trabzonspor, hem yerli hem de yabancı anlamında ilk 11'in önemli isimlerini yitirdi. Bu da haliyle yeni bir sistem ve yeni bir takım kurmayı zorunlu hale getirdi. İlk günlerden itibaren teknik direktör Şenol Güneş'in istekleri ve kadrodaki eksikler paralelinde büyük yoğunluk yaşayan Trabzonspor Yönetimi, renklerine 4'ü yabancı 9 oyuncuyu bağladı.

5 maçla sistem çalıştılar

İlk etabı Trabzon'da tamamlayıp Hollanda'ya geçen Trabzonspor, burada şu ana kadar oynadığı 4 maçla yeni sistemini şekillendirmeye çalıştı. Bugün son sınavına çıkacak Bordo-Mavililer, daha sonra Türkiye'ye dönüp ay sonundaki Benfica maçı için geri sayıma geçecek. Güneş'in ideal olarak tanımlanan ilk 11'i ise büyük merak konusu.