1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon Basınında "Zokora"
Trabzon Basınında "Zokora"

Trabzon Basınında "Zokora"

Trabzon'da yayımlanan gazetelerin bazı haber başlıkları şöyle;

A+A-
Trabzon'da yayımlanan gazetelerin bazı haber başlıkları şöyle:
 
KARADENİZ'DE İLKHABER: "Birbirlerine girdiler"
 
Balıkesir'de 4 kişiyi öldürüp kuyuya gömen ve yargılanmalarına Trabzon'da devam edilen 5 tutuklu sanık Trabzon. 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşma öncesi birbirlerine girdi. Olayda 2 sanık, yaralanıp hastaneye kaldırıldı.
 
KARADENİZ'DEN GÜNEBAKIŞ: "Ve Zokora aramızda"
 
Treabzonspor'un Sevilla'dan kadrosuna dahil ettiği Fildişi sahili orta saha oyuncusu Didier Zokora dün İstanbul'a geldi.
 
TÜRKSESİ: "Karadeniz'i bekleyen tehlike siyanür"
 
Metalürji Mühendisleri Odası Genel Başkanı Cemalettin Küçük, siyanürle altın çıkartılmasının doğayı yok etmek olduğuna dikkati çekerek, "Gümüşhane'deki altın madenlerinden sonra proje aşamasında olan Bulancak, Fatsa, Tonya, Artvin, Yomra, Sürmene'deki madenlerin de işletilmeye açılması Karadeniz'de yaşamın tehlikeye girmesi demektir" dedi.
 
KARADENİZ: "Zigana'ya 2. tünel geliyor"
 
Gümüşhane ve Trabzon'da incelemelerde bulunan Karayolları Genel Müdürü M. Cahit Turan, "Zigana Tüneli'nin çıkış noktasından ikinci bir tünel için etüt çalışmaları sürüyor" dedi.
 
KUZEY EKSPRES: "Ekvator'dan gelen felaket işaretleri"
 
Doğu Karadeniz'de yaz aylarındaki şiddetli yağışın sırrını NASA çözdü. Ekvator'dan gelen su buharı yüklü hava yazın bölgede patlıyor, sel heyelan riskini büyük ölçüde arttırıyor.
 
TAKA: "Ağabey sarı ağlattı"
 
TTSO Meclis Başkan Vekili Ahmet Sarı'nın ağabeyi Ömer Sedat Sarı (50) dün kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.