1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Trabzon bayram yapıyor!
Trabzon bayram yapıyor!

Trabzon bayram yapıyor!

Erdoğan Bayraktar için ne dediler..

A+A-

 

Trabzon 61. Hükümette en icracı bakanlık aldı.

Erdoğan Bayraktar’ın çevre ve şehircilik bakanı olduğu öğrenildiğinde gerek Ak Parti’de gerekse diğer partiler ile STK’larından ilk tepkileri de trabzonhaber.com.tr’e aldı.

İşte bu tepkiler.

 

Suat Hacısalihoğlu(TSO) “ Beklentimiz hükümette bir temsilcimizin olmasıydı. Sevindik. Hoşumuza da gitti. Bayraktar’la Trabzon ve Türkiye önemli hizmetler alacak..”

 

Haydar Revi (İl Genel Meclisi Başkanı) “Sayın Başbakan Karadeniz hassasiyetini gösterdi. 4 ilden de hükümette bakanımız var. Çok mutluyuz. Sayın Bayraktar Trabzon’a çok büyük hizmetler yapacaktır”

 

Siyasi çevredeki tepkiler ise şöyle

 

Adnan Günnar(Ak Parti il Başkanı) “ 61. Hükümette Trabzon’dan bakan olması bizim için Trabzon için halkımız ve ülkemiz için mükemmel bir şeydir. Sayın Başbakanımızın bu tercihi bizi mutlu etmiştir. Bütün partililerimizle birlikte Sayın Erdoğan’a gerekli manevi desteğimiz vereceğiz”

 

Yavuz Karan(CHP il Başkanı) “Şimdi Bayraktar’ın ve hükümetin vaatlerinin takipçisiyiz. Bakalım ne söz verdiler ne yapacaklar. Hayırlı uğurlu olsun..”

 

Milletvekilleri ne dedi

 

Aydın Bıyıklıoğlu (Ak Parti) “ Çok mutluyuz. 61 hükümetin ustalık kabinesi. Sayın Bayraktar işinin en ehli olduğu koltuğa oturdu. Tebrik ediyoruz. Biz de onun emrindeyiz

 

Sayife Seymenoğlu(Ak Parti) “ Sayın Bayraktar’ın TOKİ tecrübesi 61 hükümetimizde daha etken ve verimli bir şekilde devam edecek. Hayırlı uğurlu olsun..”