1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu!
Trabzon Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu!

Trabzon Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu!

Trabzon'a 762 Bin Metrekarelik Yeni Dolgu Alanı Geliyor...

A+A-

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu vatandaşların sahilden daha çok yaralanmaları amacıyla hazırladıkları yeni dolgu projesi ile ilgili çalışmaların son aşamaya geldiğini söyledi.

 
Çömlekçi Tüneli ile Beşirli arasında üç bölüm halinde yapılacak yeni düzenleme ile plaj, balık tutma, gezinti yerleri yanı sıra Akyazı ve Yıldızlı'daki balıkçılar için balıkçı barınağının yer alacağını ifade eden Gümrükçüoğlu, yürüyüş yolu ile bir nebze olsun denizle buluşan Trabzonlular'ın yapılacak yeni düzenlemeler ile denizle daha çok haşir neşir olmalarını amaçladıklarını kaydetti.

Başkan Gümrükçüoğlu yapılan teknik çalışmaların Haziran ayındaki belediye meclisinden geçtiğini hatırlatarak, "Şu andaki sahil yolunun geçmiş olması münasebetiyle yaptığımız bir yürüyüş yolu bile sahille vatandaşın epeyce buluşmasını temin etti ama tek başına bu işin tamamlanamadığını gördük. Belediye meclisindeki tüm üyelerimizin önemli katkıları ile bir dolgu planı yaptık. Tabi bunun belediye meclisinden geçmesiyle iş bitmiyor. Dolgu planını Çevre ve Şehircilik Bakanımız Erdoğan Bayraktar'a arz ettik. Bakanımızla ramazan ayında proje üzerinde birlikte çalıştık. Bakan Bayraktar projede bazı düzeltmeleri kendisi yaptı. Projenin son şeklini önümüzdeki günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığına arz edeceğiz.

 

Onlar da mevzuat gereği projeyi ilgili Bakanlıkların ve kuruluşların görüşlerine sunacak ve bütün onaylar sonrasında proje ileriki yıllarda Trabzon'umuza hizmet etmek üzere uygulanmaya başlanacaktır" dedi.

 

Tünel ile Beşirli arasında yapılacak ve üç bölümden oluşacak dolgu projesi ile vatandaşların denize girebilecekleri plaj, balık tutma, gezinti ve sosyal donatı alanları planladıklarını ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, "Birinci bölgede 138 bin 344 metre kare, ikinci bölgede 494 bin 231 metre kare, üçüncü bölge de ise 129 bin 544 metre karelik bir dolgu alanı var. Bu projede rüzgar yönleri de hesap edilerek çok estetik bir çalışma yapıldı. Plajlar da oluşturuldu. Denize doğru eğimli olarak hazırlanmış olan rıhtımlarda insanlarımızın oltayla balık tutabilmeleri planlandı. Ayrıca sahilde gezinti yerleri, sosyal alanlar, Yıldızlı ve Akyazı'da ki balıkçılar için balıkçı barınağı yapılacak. Yeni proje ile vatandaşlarımız deniz ile daha çok haşir neşir olacak" şeklinde konuştu.