1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon Belediyesi'nden anlamlı etkinlik
Trabzon Belediyesi'nden anlamlı etkinlik

Trabzon Belediyesi'nden anlamlı etkinlik

"Asıl engelli, karşılaşılan engelleri aşamayanlardır"

A+A-

Trabzon Belediyesince "Engelliler Haftası" ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüyle ortaklaya Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe, Trabzon Vali Yardımcısı Aziz Mercan, Sosyal Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Gülser Ustaoğlu, Trabzon Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Turan, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Selim Çelenk, 10 ilden çocuk eğitim ve rehabilitasyon müdürlüklerinden çocuklar ve yöneticiler ile vatandaşlar katıldı.

Etkinliğe Gümüşhane, Amasya, Rize, Artvin, Ordu, Samsun, Karabük, Giresun ve Bolu'dan katılan öğrenciler, halkoyunları gösterileri sundu. Slayt gösterileri, şiir dinletileri ve skeçlerin de yer aldığı etkinlikte ayrıca engelli çocuklar tarafından hazırlanan ürünlerin yer aldığı sergi de açıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Turan, "asıl engelli, karşılaşılan engelleri aşamayanlardır" sloganıyla hareket ederek her zaman engellilerin yanında yer aldıklarını belirterek, "Bu kapsamda 185 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye, 85 engelli vatandaşa da akülü araba yardımında bulunduk. Engelli kardeşlerimizin yaptığı sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere de araç ve malzeme yardımında bulunuyoruz. Bu anlamlı etkinliğe katkı veren kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum" diye konuştu.