1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Trabzon bunları konuşuyor...!
Trabzon bunları konuşuyor...!

Trabzon bunları konuşuyor...!

Ak Parti’nin bakanı kim olacak...

A+A-
Şener, Koray Aydın’a ne gönderdi?
H.Ali Genç’in maddeleri.

Bakan kim olur..

Ak Parti iktidara gelirse, Trabzon’un kurulacak hükümette bakanı kim olur..?

Genel kanı iki türlü şekilleniyor.

Faruk Özak devam eder.
Erdoğan Bayraktar bu kez nöbeti devir alır.
Erdoğan Bayraktar’ın geçen konuk ettiği önemli bir gazeteci vardı. İdris Akyüz. SKY TV’nin program yapımcısı. Akyüz bizim de dostumuzdur. O dedi ki “Bu kez Karadeniz bölgesinde Rive ve Giresun da bakanlık için bastıracak. Rize’nin bakanı var. Giresun artık sıra bana geldi diyor. Ama Trabzon’un gücü ve adayları da güçlü” dedikten sonra “Erdoğan Bey, artık bakan olur” dedi. Bunu Bayraktar’ın da yüzüne söyledi. Bayraktar bakanlık tartışmalarına hiç girmiyor. Bakanımız var diyor. Doğru da yapıyor. Yani gaza gelmiyor. O şu anda en güçlü şekli ile ben Ankara’ya nasıl giderim onun hesabını yapıyor. Salih Cora’yı da getirirsek Ankara’ya tamamdır benim görevim diyor. Olaya böyle bakan Bayraktar’ın bakanlıkla ilgili polemiğe girmemesi de geniş ve engin tecrübesinden kaynaklanıyor
 
Hasan Ali Genç’in maddeleri
 
Hasan Ali Genç Trabzon CHP’nin derin adamıdır. Kimi sever kimi sevmez. Kimi partisi için çalışır der kimi de sipere yatar zamanını kollar. Ne derse desin ama tespitleri önemli. Bakın ne dedi geçen bize..
“CHP’de ne diyorduk Deniz Bey gitsin Kılıçdaroğlu gelsin. Geldi. Trabzon için ne diyorduk. Akif Bey, İstanbul’a gitsin Volkan Abi birinci sıraya gelsin. Geldi. Sonra ikinci sıraya batı bölgesinden biri gelmeli. O da geldi. Ardından ne diyorduk. Merkez ilçe değişmeli. O da değişti. Sonra Ak Parti’de tabanından kopuk bir liste yapmalı. Yaptı. Artık CHP Trabzon’da bu şartlarda birinci parti olmalı. Bunun için çalışıyoruz..”
Hasan Ali Genç bu..
 Doğruyu her yerde söylüyor.
 
Bir sembol kadın
 
Trabzon’da DSP’nin en şaşaalı döneminde de ne dibe vurduğu anda da bir kişi tanıdık. Hadiye Solmaz. Hiç partisini terk etmedi. Tam bir Trabzon kadını. Emek onda. Vefa da. Dün Uzun Sokak’da karşılaştık. Hal hatır sorduk. Dimdik ayaktayım dedi. Gerçekten de öyle. Hadiye kardeşimizin DSP sevdasında tek bir çıkar yok. Gözlerinin içine baktık. Ateş gibi. İnancını da dışa vuruyor. Şu anda, Türkiye’nin en zengin partilerinden biri DSP, ama Trabzon seçim çalışmalarına genel merkezin ne kadar katlı yaptığını bilmiyoruz. Hadiye Solmaz bunu da kafayı takmıyor. Ben kendime yeterim dedi. Hadiye Solmaz, gerçekten sembol biri. Tebrik etmek gerek..
 
Miting anketi
 
Ak Parti Genel Merkezi meğer Trabzon’daki mitingi esnasında anında hemen oracıkta bir anket yapmış. Milletvekili adaylarının tanınırlığı konusunda. İlk sırada Faruk Özak yer almış. İkinci sırada ise Erdoğan Bayraktar. Safiye Seymenoğlu da üçünçü sırada yer aldığı tespit edilmiş..
 
Abdüllatif Şener, Koray Aydın’a ne gönderdi
 
Türkiye Parti’si Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Trabzon MHP Milletvekili adayı Koray Aydın’a imzalı bir kitabını gönderdi. Aydın, kitabı, TP’nin Trabzon il binasında teslim aldı. TP’nin Trabzon il yönetimi de seçimlerde Koray Aydın’ı destekleme kararı oldu. Böylelikle Koray Aydın, önemli bir destek daha gördü. Bize gelen bilgilere göre ise, Koray Aydın eski bakanlardan Fahrettin Kurt’un da desteğini aldı. Aydın, Ali Kemal Başaranla da görüştü. Başaran Aydın’a destek verdi mi bilinmiyor ama Aydın her kapıyı çalıyor...