1. HABERLER

  2. SPOR

  3. "Trabzon burada Fener nerede"
"Trabzon burada Fener nerede"

"Trabzon burada Fener nerede"

Kardemir Karabükspor ile deplasmanda karşılaşacak olan Trabzonspor'da taraftarlar takımın kaldığı otelin önünde toplandı.

A+A-

Trabzonspor'un konakladığı otelin önünde toplanan taraftarlar kemençe eşliğinde horon oynayarak şampiyonluk şarkıları söyledi.

Karabük'ün Safranbolu İlçesi'nde bulunan Bağlar Saray Otel'in önünde toplanan yaklaşık 200 Trabzonspor taraftarı, kemençe eşliğinde horon teperek, şampiyonluk şarkıları söyledi. Taraftarlar, "Bize her yer Trabzon", "Bordo-mavi, şampiyon Trabzon" sloganları attı.

Otelin önünde oluşan araç konvoyu bir süre caddenin trafiğe kapanmasına neden oldu. Taraftarların coşkusunu gören Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, otelin balkonuna çıkarak taraftarlara el salladı.

Trabzonsporlu taraftarlar, şampiyonluğu hak ettiklerini, şampiyon olamasalar da takımları ile gurur duyduklarını ifade etti.

KARABÜK'TE ŞAMPİYONLUK YÜRÜYÜŞÜ

Kardemir Karabükspor ile Trabzonspor arasında oynanacak maç öncesinde Zonguldak'taki Trabzonsporlu bir grup taraftar, takımlarını şampiyon ilan ederek yürüyüş düzenledi.

Lig şampiyonun belirlenmesine saatler kala Zonguldak'ta bir grup Trabzonsporlu taraftar, Soğuksu semtindeki Cumhuriyet Alanı'nda toplandı, müzik eşliğinde horon tepti, takımlarına tezahüratta bulundular.

Ellerinde yaklaşık 10 metre uzunluğundaki bordo-mavili bayrakla ''Bizde Her Yer Trabzon'', Trabzonspor'un Şampiyonluğu Engellenemez'', ''Trabzon Burada Fener Nerede'' şeklinde sloganlar atan taraftarlar yürüyerek Madenci Anıtı önüne geldi.

Vatandaşların da büyük ilgi gösterdiği yürüyüş sırasında araç trafiğinin aksamaması için polisler gayret gösterdi, diğer ekipler de geniş güvenlik önlemi oldu.

Burada da slogan atarak çalınan müzik eşliğinde horon tepen taraftarlar, İstiklal Marşı'nı söylemelerinin ardından dağıldı.