1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon Emniyet Müdürlüğü'nde flaş atamalar
Trabzon Emniyet Müdürlüğü'nde flaş atamalar

Trabzon Emniyet Müdürlüğü'nde flaş atamalar

Trabzon Emniyet Müdürlüğü'nde jet hızıyla atamalar...

A+A-

Trabzon'da aralarında iki 4. sınıf Emniyet Müdürününün bulunduğu 44 polisin açığa alınmasının ardından Trabzon Emniyet Müdürlüğünde atamalar jet hızıyla gerçekleşti...

 

 

FETÖ/PDY ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile yurt genelinde 9 bin 103 emniyet teşkilatı mensubun görevinden uzaklaştırıldı. Bunlardan iki 4'üncü sınıf emniyet müdürü, 2 komiser, 4 komiser yardımcısı, 5 baş polis ve 31 polis memuru olmak üzere toplamda 44 emniyet mensubunun Trabzon Emniyet Müdürlüğü kadrosunda bulunduğu öğrenildi.  

 

7 Şubenin Müdürü Değişti

 

Görevlerinden uzaklaştırılanların yerine ise atamalar gece yarısı jet hızıyla gerçekleştirdi. Buna göre; Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne Kazım Günay Demiralay, Silah ve Patlayıcılar Şube Müdürlüğü’ne Suat Sezer, Koruma Şube ve Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne Murat Günaydın, Asayiş Şube ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü’ne Celal Yavuzay, Çocuk Şube Müdürlüğü’ne Neslihan Akıllı getirildi.

 

3 İlçeye Yeni Emniyet Müdürü

 

Açığa alınan ilçe emniyet müdürlerinin yerine, Ortahisar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne Bülent Aral, Maçka İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne Hüseyin Taş, Of İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne Arsin İlçe Emniyet Müdürü Murat Elkılıç’ın görevi uhdesinde kalmak kaydı ile geçici olarak vekalet etmesi valilik makamı onayı ile gerçekleştirildi.