1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon Fikir ve Spor Platformu kullanacakları oyu açıkladı
Trabzon Fikir ve Spor Platformu kullanacakları oyu açıkladı

Trabzon Fikir ve Spor Platformu kullanacakları oyu açıkladı

‘’Referandum’da Ülkemizin Kuruluş Ayarlarıyla Oynanmasına Rıza Göstermeyeceğiz’’

A+A-

16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan ve ‘’Anayasa Değişikliği’’ için yapılacak referanduma günler kala ‘Trabzon Fikir ve Spor Platformu’ referandumda ki kararlarını açıkladı.

 

Platform adına basın açıklamasında bulunan Trabzon Fikir ve Spor Platformu Başkanı Av. Muammer Aydın; 16 Nisan 2017’de gerçekleştirilecek Referandum’da ülkemizin kuruluş ayarlarıyla oynanmasına rıza göstermemiz ve rejim değişikliğine izin vermemiz de bizlerden beklenemez.’’ dedi.

 

Başkan AYDIN basın açıklamasında:

 

‘’Bizler her birimiz önce Atatürk Türkiye’sinde yaşamanın ve Trabzonlu olmanın onuru ve kıvancı ile bir araya gelmiş duyarlı kişileriz. Ortak amacımız şehrimizin ve hemşerilerimize  katkı vermek., son yıllarda şehrimizin yaşadığı kötü örneklerin açtığı yaraları tamir etmek ve kötüye gidişin önüne geçmektir. Siyasi düşünce farklılığı gözetmeksizin Trabzon Fikir ve Spor Platformu olarak ortak hedefimiz budur. Ancak tün bunları kendimiz için bir görev bilerek bir araya gelmiş kişiler olarak 16 Nisan 2017’de gerçekleştirilecek. Referandum’da ülkemizin kuruluş ayarlarıyla oynanmasına rıza göstermemiz ve rejim değişikliğine izin vermemiz de bizlerden beklenemez. Bizler tüm bunları biliyor be diyoruz ki; kanıyla canıyla mücadele ederek Ümmetten bir Milet ve ulus yaratmış ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yedi düvelle savaşan Türk Milleti emperyalizmin doymak bilmez projelerine kurban edilmez. Büyük Orta Doğu Projesi denilen ve kısa adı BOD olan bu proje halen ülkemizdeki işbirlikçiler eliyle yıllardır yürütülmektedir. 16 Nisan Referandumu da bunun getirdiği son noktadır. Ülkemizin yıllardır yaşadığı terörün ve yaratılan sorunların temelinde kukla devlet büyük devlet Kürdistan’ı kurma hayali düşüncesi yatmaktadır. O yüzdendir ki Kuvvetler Ayrılığı ve parlamenter sistem yerine tüm bunları tek elde toplayan olduğu belirsiz Türk tipi başkanlık sistemi adı altında demokratik olmaktan uzak tek adam rejimi dayatılmaktadır ki bu istekler kolayca gerçekleştirilebilsin. İşte bizler bunların olmaması ve yaşanmaması için HAYIR diyoruz. İşte bizler yanlışa dur demek ve insanımız aydınlatmak için buradayız. Trabzon’un öz evlatları olarak sizlerin yanındayız. Ortak düşüncemiz ve siyasetimiz Cumhuriyetimizin  ve onun her şart altında korunup kollanmasıdır. Tek millet diyerek Türk Milleti diyemeyenlerin bir kez daha uyarıyor ve bir kez daha yaşanan yaşatılan bölünme tehlikesiyle bizleri karşı karşıya getirme oyunlarına dikkat çekiyoruz.

 

YASAMA, YÜRÜTME VE YARGI TEK ELDE TOPLANAMAZ

 

Bütün bu yetkiler denetimden uzak olarak tek kişide ve üstelik mevcut Anayasaya aykırı olarak tarafsız olması gereken Partili Cumhurbaşkanında toplanamaz, toplanmamalıdır da.

 

Bilinmelidir ki 16 Nisan’da oylanacak olan bir Anayasa değişikliği değil Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk Milleti’nin kaderi ve geleceğidir.  Tüm bunların tek bir cevabı var o da, HAYIR’dır’’ cümlelerini dile getirdi.