Trabzon fiskos

Trabzon fiskos

Tonya’da Beşel krizi büyüyor Hoş tepkisi Bıçakçıoğlu, bir fırsattır

A+A-

Tonya’da Beşel krizi büyüyor

Ak Parti Tonya belediye başkan adayı olarak açıklanan Osman Beşel ismi çok konuşulmuştu. Beşel isminin 20 günü geçmesine rağmen Toya’da Ak Parti içerisinde bir türlü buzları eritemedi. Bir iddiaya göre geçen hafta çalışma yapan Osman Beşel’e Tonya merkezde birkaç kişinin sandalye atarak tepki gösterdikleri belirtiliyor. Geçen hafta Trabzon büyükşehir belediye başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu mevcut belediye başkanı Ahmet Kurt ile aday adayı olan Hüseyin Yıldırım bir toplantı gerçekleştirdiler. Bu toplantıda Ahmet Kurt ve aday adayı olan Hüseyin Yıldırım Ak Parti’ye destek sözü verse de Osman Beşel Ak Parti içerisinde bir türlü kendini benimsetemiyor. İdda oki Beşel 17 Aralık operasyonunda ilçede Ak Parti adına kötü propaganda güttüğü belirtiliyor.

Hoş tepkisi.

Ak parti eski il başkan yardımcısı Ufuk Hoş ismini bir çok kişi Ak Parti ile duymuştur. Bakan yardımcısı Muhammet Balta ile iyi bir dostluk ve samimiyet kurmuştu. Ahmet Metin Genç ve Muhammet Balta’nın yarıştığı il kongresinde Ufuk hoş açıklamaları ve tavırları ile tam bir Muhammet Balata’dan yana tavır almış listesinde olarak Balta’ya destek vermişti. Kongrede Ahmet Metin Genç kazanaınca Ufuk Hoş ve iddaya göre birkaç arkadaşı Ak Parti Genel Merkezine hergün onlarca fakslar, meailler ve hatta şikayerler yazdığı iddia edilmiş, dost sohbetlerinde de bunu apaçık dillendirmişti. Yani Ahmet Metin Genç’in görevden alınmasını istemişti. İddia oki Ahmet Metin Genç’in yönetiminde olan Selehaddin Çabi’nin dönemin rektörü ile girdiği restleşmeyi bile anında Bakan Özak ve Genel Merkeze Ufuk Hoş ve ekibinin gönderdiği iddia edilmişti. Şimdilerde ise aynı Ufuk Hoş Ahmet Metin Genç’in listesinde yer almak için çaba harcıyor. Siyaset bu olmasa gerek. Dün kötülenen hatta her ortamda eleştirilen bir isme şimdi destek verilebilir ama bu sessizce olsa bizce daha etik olur.

Bıçakçıoğlu, bir fırsattır

AK Parti Beşikdüzü Belediye Başkan Adayı Orhan Bıçakçıoğlu’na diğer partilerden de büyük destek geliyor. Beşikdüzü’nün değiştirilemeyen makus talihini değiştireceğine inanan ilçe halkı da Bıçakçıoğlu’nun hizmet getireceğine canı gönülden inanıyorlar. İlçede siyasete hareketlendiren Bıçakçıoğlu vatandaşlara hitaben önemli mesajlar veriyor. İşte açıklamaları, “Burada helvayı yapacağız. Bu helvanın yapımında siyasi iktidarın tabii ki gücü olacak. Siyasi iktidarın katkısı olacak. Ama burada Beşikdüzü’nde 15 senedir belediye başkansız değil. Gene de devam edecek, gene başkanlar seçilecek ama bu Beşikdüzü ölüyor, onu kastediyorum. Beşikdüzü’nün sanayisi ölüyor Beşikdüzü’nün esnafı kara kara düşünüyor, siftahsız kepenk kapatıyor, öğrencisi göçüyor, vatandaşı umutsuz, moralsiz. Yani, ilçeyi iktidarla buluşturmazsak Beşikdüzü’nde helva pişmeyecek demek istiyorum. 25 yıldır Beşikdüzü iktidarların gücünden sırf siyasi hırslar uğruna faydalanamadı. Bu bir yerel seçim. Ben Koalisyon hükümetinin milletvekili olarak gerek Beşikdüzü’ne gerekse Büyükliman Bölgesi’ne elimden geldiğince hizmet etmenin gayreti içerisinde oldum. Ama maalesef bu hizmetlerimi bile iğne deliğinden geçirerek, Beşikdüzü’ne taşıdım. Yaptığım her hizmette karşıma maalesef engeller çıkardılar. Şimdi hizmet için bir fırsat çıktı.