Trabzon fiskos

Trabzon fiskos

BIÇAKÇIOĞLU YAPAR MI? YAPAR TOPLOĞLUNA YAPILANLAR PES DEDİRTTİ MHP’DE MECLİS SÜPRİZİ GÜMRÜKÇÜOĞLU KİMLERE GÜVENCE VERDİ

A+A-

BIÇAKÇIOĞLU YAPAR MI? YAPAR

Önceki akşam Karadeniz Gazetesi Yayınlar Koordinatörü Halil Şanlı, Gazeteci, Yusuf Keskin, Muhammet Taş, Gazeteci Recep Güngör Murat Erta ile beraber Beşikdüzü’ndeydik. AK Parti Beşikdüzü Belediye Başkan adayı Orhan Bıçakçıoğlu ile uzun uzun görüştük. Sıra dışı farklı bir insan. Yerinde duramayan, kafasında sürekli projeler dönen Beşikdüzü sevdalısı bir adam. İlçesine yapacaklarıyla ilgili çok net ifadeler kullanıyor. Beşikdüzü’nün iktidarın gücüyle mutlaka buluşturulması gerektiğini ifade eden Bıçakçıoğlu, “2 yılda başaramazsam bırakıp giderim. İlçe halkı beni çok iyi tanıyor, nasıl bir insan olduğumu biliyor. Bu konularda nefsimin olmadığını biliyor. Hizmetkârım ol diyor. Bizde gelip ona tabi olduk. En son güne kadar kaçmak istediysem de kaçamadım. Hep bu Beşikdüzü’ne hizmet etme aşkım ağır bastı. Buna, Allah’a inanır gibi inanın. Bunu sizlere çok samimi söylüyorum ve en son gün bu görevi kabul ettim.

TOPLOĞLUNA YAPILANLAR PES DEDİRTTİ

AK Parti Trabzon teşkilatında yanlışın büyüğü HAS Parti son il başkanına yapıldı. Ömer Topaloğlu, kimseden büyükşehir belediye meclis üyeliği istemedi. Önce il başkanı Adnan Günnar, ardından Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu kendisine adaylık teklif etti. Ya kontenjan, ya ilk 3 sıra dendi. Sonra Ömer Topaloğlu 5. Sıraya atıldı. Topaloğlu da affını isteyip çekildi. Şimdi siyasi arenada bir hakem heyeti oluşturulsa ve siyasi akıl aransa Trabzon büyükşehir için, Ömer Topaloğlu mu yoksa Ufuk Hoş sorusu sorulsa, size göre hangisi? Ama AK Parti onun tersini yaptı. Ak parti İl yönetiminden sitemlerle istifa eden ve ardından bit çok kuruma ak parti sayesinde iş yaptığı ifade edilen ufuk hoş ismini listeye yazarken Ömer Toplaoğlu ismi ise listenin ortalarına kaydırılmak istendi. Toplaoğlu ise yokum dedi.

MHP’DE MECLİS SÜPRİZİ

Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon Ortahisar Belediye Meclis Üyelerinin açıklanmaya başlanmasıyla birlikte, parti tabanında büyük hayal kırıklığı yaşandı. Ortahisar Belediyesi Meclis Üyeliği için Milliyetçi Hareket Partisi'nden 5 ismin belirlendiği ancak bu 5 ismin içerisinde MHP kökenli sadece iki ismin bulunması partide büyük şaşkınlık yarattı. Ortahisar Belediyesi Meclis Üyeliği aday adaylarından Ali Sağır, Davut Çakıroğlu, İsmail İnan, Derviş Köz, Nihal Ertem isimlerinin açıklanacağını öğrenen diğer aday adayları, Ortahisar Belediye Meclis Üyeliği'nden adaylıklarını çekmeye hazırlanıyor. Meclis üyesi adayları kesinleşmese de bu 5 ismin açıklanacağının bilgisi gelmesi Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon tabanında tepkiyle karşılandı.

GÜMRÜKÇÜOĞLU KİMLERE GÜVENCE VERDİ

Seçim çalışmalarını sürdüren Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ilçelerde hem moral topluyor hem de ilçe belediye başkan adaylarını destekliyor. Gümrükçüoğlu, AK Parti’nin ülke genelinde yüzde 50’ye yakın oy alacağını, Trabzon’da ise alınacak oyların beklentilerin üzerinde olacağını dile getirdi. Gümrükçüoğlu, "Belediye bünyesinde çalışan memur ve işçi kardeşlerimizle büyük bir aileyiz. Büyükşehir çatısı altında daha güzel hizmetlere imza atmaya devam edeceğiz. Hiçbir çalışanımız seçim öncesinde ve sonrasında mağdur olmayacak" dedi.