Trabzon fiskos

Trabzon fiskos

- BU NE YAĞCILIK - MHP’DE SÜRPRİZ İSTİFA - KARAN KİMLERE ÇAĞRI YAPTI? - BAYRAKTAR NİÇİN GELECEK?

A+A-

BU NE YAĞCILIK

AK Parti Ortahisar Belediye Meclis üyelikleri açılandıktan sonra birçok tartışma ve eleştiride oldu. Listede o vardı bu vardı söyleminden daha çok çaykaralı isimlerin fazla olmaması dikkat çekti. Siyaseten diğer ilçelerin vatandaşları eleştiri yapmış olabilir. Fakat dün bir yerel gazetede demeç veren eski AK Parti il yönetim kurulu eğitimci Mehmet Çevik’in oğlu Metin Çevik’in açıklamaları damga vurdu. Metin Çevik açıklamasında “Çevik şöyle dedi “yazılı ve görsel basında üzülerek takip ettiğim aleni bir Çaykara düşmanlığı görüyorum. Ortahisar belediye meclis üyesi aday listesinde o ilçeden kaç kişi bu ilçeden kaç kişi hesaplamaları yapılmaktadır. Eleştiri yaparken karşılaştırdığınız ilçelerin eğitim seviyelerini lütfen araştırınız, gurur duyarak söylüyorum ki çaykara topraklarında meyve sebze değil adam yetişmektedir.” Çaykara’da adam yetişirde acaba diğer ilçelerden ne yetişir bunu Metin Çevik’ in açıklaması gerekir. Birileri çıkar derse ki Çaykara’ DA…. Yetişir acaba ne diyecek. Sayın Metin Çevik biran önce Trabzon kamuoyundan da özür dilemeli. Çaykara ve diğer ilçelerimiz hepsi bizim. Bir yanlış söylemde bulundu diye bunu bütün Trabzon’a mal etmek yanlıştır.

MHP’DE SÜRPRİZ İSTİFA

Milliyetçi Hareket Partisi Ortahisar Belediye Meclisi üyesi Hasan Kamber belediye meclisi üyeliğinden istifa etti. Uzun yıllar Trabzon Valiliği özel kalem müdürlüğü yapan Kamber emekli olduktan sonra siyasete girme kararı almıştı. Uzun bir zamandır MHP söylemlerini sosyal sitede paylaşan Kamber belediye meclisindeki sırasını beğenmeyince istifa etti. Kamber kendisinin MHP destek olacağını fakat kendisine verilen sıralamanın çok doğru olmadığını ifade ederek belediye meclisi üyeliğinden istifa etti. Bakalım MHP’de Kamber’in istifası nasıl yorumlanacak.

KARAN KİMLERE ÇAĞRI YAPTI

CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan açıklanan belediye meclis üyeleri listeleri sonrası bazı partililerin takındığı tavır ve küskünler noktasında daha duyarlı olunması gerektiğinin altını çizerek uyarılarda bulundu. Yaşanan şu sıkıntılı süreçte birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduklarını dile getiren Yavuz Karan “Yolsuzlukların ve yoksulluğun hesabı sorulması noktasında CHP’nin iktidar yürüyüşüne hepimizin omuz vermesi gerek. Kişisel kırgınlıklar, küçük hesaplar peşinde olmamız gerek” şeklinde görüş belirtti.

BAYRAKTAR NİÇİN GELECEK

7 Aralık Operasyonu sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan istifa eden Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar yeniden siyaset sahnesinde aktif rol almaya başladı. Başbakan Erdoğan’ın önceki gün Ankara’da belediye başkan adayları ve milletvekilleri ile bir araya geldiği toplantıya katılan Bayraktar Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orhan Fevzi Gümrükcüoğlu ve Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç ile bir araya gelerek bir durum değerlendirmesi yaptı. Gümrükcüoğlu ve Genç’e elinden geldiğince destek vereceğini söyleyen Bayraktar’ın önümüzdeki hafta Trabzon’a gelerek bakanmış gibi seçim ofisi kuracağını ve partisinin seçim çalışmalarına katılacağı da öğrenildi. Bayraktar’ın seçim çalışmaları için ekibine talimat verdiği de söyleniyor.