1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon halkının yüzü gülüyor
Trabzon halkının yüzü gülüyor

Trabzon halkının yüzü gülüyor

Biz Trabzon sevdalılarıyız...

A+A-

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon'a aktarılan kaynaklarla, Trabzon ekonomisinin canlandığını ve halkın refah düzeyinin arttığını söyledi. Bayraktar, Trabzon'a yüksek oranlarda yatırım yapıldığını ve yapılması içinde sürekli olarak çalıştıklarını söyledi ve “Biz Trabzon sevdalılarıyız. Biz Trabzon’la konuşur, Trabzon’la dertleşiriz" dedi.

Bayraktar açıklamalarına şöyle devam etti "Trabzon’u kalkınmış ve gelişmiş bir marka şehir yapma adına AK Parti hükümetlerimiz, yoğun gayret göstermiştir. Bu gayretlerin neticesinde Trabzon’umuz sayarak bitirmekte zorlanacağımız kadar hizmet ve eser kazanmıştır” dedi.

Şehre kaynak gelmesini sağlayarak Trabzon ekonomisine kan kazandırdıklarını ifade eden Bakan Bayraktar, “Böylece, hem Trabzon canlandı, hem de Trabzonlu hemşehrilerimizin yüzü güldü.

Bildiğiniz gibi; Trabzon’da yerel yönetimler ve TOKİ ile işbirliği hâlinde; il merkezinde Zağnos, Tabakhane, Ayasofya, Çömlekçi, Ortahisar ve Narlıbahçe kentsel dönüşüm projelerini; ilçelerde ise Pelitli, Çağlayan, Araklı ve Yomra’da kentsel dönüşüm ve gelişim projelerini yürütmekteyiz.

Bu projeler, tam anlamıyla bitirildiğinde Trabzon’un gelişimi ve marka kent olmasına önemli katkılar sağlanacaktır.

Bunun dışında Trabzon’da bir Cami projemiz var. Selahattin Camii Projesi’ni Valilik, Belediye ile birlikte planlıyoruz. Diğer taraftan Kanuni Bulvarı’nın kamulaştırılması için çalışmalarımız, devam ediyor” diye konuştu.

Trabzon’un tarihte başkentlik bulunan dünyanın da en büyük nadide şehirlerinden birisi olduğunu kaydeden Bakan Bayraktar, “Trabzon; tarihinde başkentlik bulunan dünyanın de en nadide şehirlerden biridir.

Bu durum; her Trabzonluya haklı olarak ayrıcalık yaşatan unsurlardan biri olmuştur. Trabzonlular, sporda olsun, edebiyatta olsun, tarihte ve siyasette olsun bunun haklı gururu yaşamıştır.

Tarihini, doğal güzelliğini, insan değerini, konumunu, bugüne değin Türkiye için söylediği sözleri ve bundan sonra da söyleyeceklerini hesap ettiğimizde yakın coğrafyamızda Trabzon gibi kaç tane etkili il bulabiliriz ki? Hedefimiz; Trabzon’u geliştirmek ve kalkındırmak, Trabzon’u marka şehir haline getirmektir.

Trabzon’u hak ettiği yüksek hayat standartlarına ulaştırmak ve şehir merkezinden köylerine kadar Trabzon’un her yerini hizmet ve eserlerimizle donatmaktır” ifadelerini kullandı.