1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Trabzon İl Sağlık Müdürü değişti – Dr. Hakan Usta kimdir?
Trabzon İl Sağlık Müdürü değişti – Dr. Hakan Usta kimdir?

Trabzon İl Sağlık Müdürü değişti – Dr. Hakan Usta kimdir?

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü'nde yeni atama yapıldı. İşte detaylar...

A+A-

Trabzon Sağlık İl Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Hakan Usta, İl Sağlık Müdürü olarak atandı. Kaşüstü Hastanesi eski Başhekimi Mustafa Yılmaz, İl Sağlık Müdürü olmasından kısa bir süre sonra istifa etmişti. İl Sağlık Müdürlüğü o günden beri  vekillikle yönetiliyordu.

Hakan Usta Kimdir?

1966 yılında Trabzon Sürmene İlçesinde doğdu.

İlk, orta, lise ve tıp fakültesini Trabzon’da okudum.1989 yılında mezun olunca mecburi hizmet için Isparta Aksu ilçesine atandı.

1991 yılında Yavuz Selim Kemik Hastalıkları Hastanesine, oradan da SSK Hastanesine geçmek üzere Trabzon’a geldi.

1991 yılı Eylül ayından 2012 yılı Kasım ayına kadar eski SSK Hastanesi olan şu anki Fatih Devlet Hastanesi’nde görevini sürdürdü. Bu hastanede aynı zamanda 2004 - 2012 yılları arasında Başhekim Yardımcılığı görevini de yürüttü.

2003-2005 yılları arasında bir dönem Birleşik Sağlık İş Sendikası Trabzon Şube Başkanlığı görevini yürüttü.

2011 yılında Trabzon’da yapılan EYOF Olimpiyatları Sağlık Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu. Sporda Akçaabat Sebat Spor ve Trabzonspor Basketbol başta olmak üzere bazı kulüplerde başkan yardımcılığı, sağlık kurulu başkanlığı ve diğer kademelerde olmak üzere bulundu.

2012 Kasım-2017 Aralık arası Sürmene Devlet Hastanesinde Başhekimlik görevi yaptı.

2017-2018  Trabzon Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı görevinde bulundu.

Görev sürelerim içerisinde kalite adına birçok eğitimler, liderlik eğitimi, hemodiyaliz hekimliği, aile hekimliği, işyeri hekimliği vb birçok eğitimleri aldı. Kalite eğitimlerinde aldığı bilgileri Kalite, Verimlilik, Akreditasyon ve Şehir Hastaneleri

Denetimleri ekiplerinde ve de sistem oluşturulma aşamalarında yer alarak ülkemizin birçok hastanesinde meslektaşlarına iletmiştir.

29.11.2018 tarihinde İl Sağlık Müdürü olarak göreve başlamıştır.

Evli,3 çocuk babasıdır.